Голубовська назвала важкі ускладнення після COVID-19

Голубовська назвала важкі ускладнення після COVID-19

У хворих на COVID-19 навіть після одужання можуть виникнути ускладнення у вигляді інфарктів, інсультів і психоневрологічних проявів.

Про це у Facebook написала провідна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська. Лікарка зазначила, що такі ускладнення можуть виникати і без ознак респіраторних синдромів, а також у віддалені періоди після гострої фази.

"Ми неодноразово спостерігали тромбоемболічні події після виписки вже стабільних хворих, власне, як і дебюти подальшого захворювання з таких епізодів. І неодноразово говорили про те, що це ковідні інфаркти та інсульти, подобається це комусь чи ні", – повідомила вона.

Відео дня

За словами Голубовської, також у хворих після гострої стадії можуть виникати синдром Гієна-Барре, гострий дисемінований енцефаломієліт, лейкоенцефаліти та інше.

"Про когнітивні порушення вже відомо всім. До речі, вони можуть виникати і як наслідок інтенсивної терапії", – зазначила медикиня.

Також у багатьох пацієнтів і навіть медиків спостерігається посттравматичний синдром, пов'язаний із COVID-19.

"Я весь час думаю про те, що повинна відчувати хвора людина, спостерігаючи, як поруч помирає людина, як лікарі борються за її життя, як вона сам намагається вижити, обіймаючи фотографії своїх близьких", – резюмувала Голубовська.

Голубовська назвала важкі ускладнення після COVID-19
Голубовська назвала важкі ускладнення після COVID-19

Як повідомляв OBOZREVATEL, Ольга Голубовська назвала найважливіше правило в лікуванні COVID-19.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки