Голубовська: в Україні критично домінують важкі й дуже важкі хворі на COVID-19
В Україні на сьогодні домінують важкі й дуже важкі форми захворювання на коронавірус, до того ж серед людей молодого віку. Минулої весни, коли в країні вперше ввели посилений карантин, такого не було.
На це звернула увагу провідна інфекціоністка МОЗ, професорка Ольга Голубовська у Facebook. Вона зробила репост свого повідомлення, залишеного в соцмережі рівно рік тому, 22 березня 2020-го, і порівняла ситуацію з тією, що спостерігається зараз.
За її словами, тоді важкі форми COVID-19 у пацієнтів-українців не домінували. А лікарі, згадала медикиня, могли забрати до лікарні практично всіх, враховуючи тих, хто зараз госпіталізації не підлягає.
"Оце так... рік минув... Зараз критично домінують важкі й дуже важкі хворі. Тоді ми навіть уявити не могли, що нас чекає через рік, хоча в Італії, а потім в Іспанії вже тоді почався колапс систем охорони здоров'я", – зазначила Голубовська.
Раніше вона заявила, що в Україні поширюється особливий штам COVID-19 і потрібно терміново ввести локдаун. Інфекціоністка підкреслила, що за рік пандемії COVID-19 у країні отримав свої особливості й нестандартно реагує на звичне лікування. Але вакцина CoviShield, висловила переконання вона, повинна захищати навіть від мутованого штаму.
У бліцінтерв'ю OBOZREVATEL Голубовська говорила, що українська мутація коронавірусу дає "нестандартну" відповідь на звичну терапію.
"Крім того, що вірус помолодшав, гострий період став більш тривалим, часто спостерігається період загострення, трохи нестандартна відповідь на нашу звичну терапію, особливі лабораторні дані – він може викликати і важчі форми захворювання", – пояснила лікарка.
Також вона нагадала, що нині у світі не існує ліків, які можуть гарантовано вилікувати людину від коронавірусу. Тому важливо якомога раніше звертатися до медиків, поки вони ще можуть надати допомогу пацієнту.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
академік НАН Сергій Комісаренко припустив, що в Україні нині триває друга хвиля пандемії COVID-19. Водночас вакцинація відбувається повільно, тому виходом для стримування поширення коронавірусу може стати локдаун, який треба вводити вже зараз.
А ось глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що в Україні, незважаючи на спалах захворюваності на коронавірус, поки не будуть вводити загальнонаціональний локдаун.
Водночас 22 березня МОЗ оновило розподіл регіонів України на рівні епідемічної небезпеки через поширення коронавірусу. Так, до списку "червоних" зон потрапила ще одна область.