"Грип небезпечніший!" Імунолог розкрив несподівану правду про коронавірус

'Грип небезпечніший!' Імунолог розкрив несподівану правду про коронавірус

Коронавірус COVID-2019, спалах якого виник у Китаї, не такий небезпечний, як кір або грип, що є в Україні.

Про це розповів дитячий імунолог Степан Бегларян, передає "ГОРДОН". За його словами, не можна говорити, що від осіб, які повернулися з Китаю, вся Україна заразиться коронавірусом, оскільки там їх тримали в карантинній зоні й обстежили медики. Ба більше, на борт пустили тільки тих, хто не мав ознак захворювання.

"Сподіваюся, що люди не зможуть вийти з місця обсервації. Їхнього перебування там протягом відведеного періоду часу цілком достатньо. Повністю виключати варіант, що збудник якось проникне в Україну, теж не можна. Теоретично, у нас, як і в будь-якій країні світу, все може трапитися. Хоча з огляду на те, що потік туристів з азійського регіону у нас менший, то ймовірність зараження наших громадян нижча, ніж, наприклад, у Великій Британії", – зазначив Бегларян.

Відео дня
"Грип небезпечніший!" Імунолог розкрив несподівану правду про коронавірус

Він підкреслив, що в грипу вищий відсоток летальних випадків, ніж у коронавірусу. Втім, симптоми цих двох захворювань схожі, тому профілактика COVID-2019 така ж, як і в ситуації з грипом.

"Хворому потрібно уникати контакту з іншими людьми – якщо, звісно, він думає не тільки про себе. Серед симптомів висока температура, кашель і в деяких випадках (у разі ускладнень) пневмонія. Поширюється збудник повітряно-краплинним шляхом. Якщо в якомусь приміщенні є вентиляція, яка витягує повітря на вулицю, це непогано – там вірус довго не проживе. Провітрювання приміщення зменшує ймовірність інфікування. Ризик заразитися на вулиці низький", – сказав він.

Він підкреслив, що для України зараз небезпечнішим є грип.

"У групі ризику люди, що старші за 65 років, і діти, молодші за п'ять років, пацієнти з хронічними захворюваннями. Грип має вищий відсоток летальних результатів. Водночас всі бояться коронавірусу, тому що про нього розповідають ЗМІ", – резюмував Бегларян.

Зазначимо, що спалах коронавірусу COVID-2019 в Китаї станом на 19 лютого забрав життя понад 2000 осіб, заражених – більш ніж 75 000. Передбачається, що пік епідемії випаде на кінець лютого.

Як повідомляв OBOZREVATEL, український літак, який доставив евакуйованих із охопленого коронавірусом китайського міста Ухань до України, після "пригод" у повітряному просторі нашої країни успішно приземлився в Харкові.

Українці будуть доставлені на територію медичного центру Національної гвардії України "Нові Санжари" в Полтавській області.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки