Імунітет до коронавірусу у тих, хто перехворів, зберігається максимум 3 місяці, – вчені

53,0 т.
Ті, хто вилікувався від COVID-19, можуть захворіти повторно

Пацієнти, які безсимптомно перенесли коронавірусну інфекцію, можуть повторно на неї захворіти, так як мають більш слабку імунну відповідь на вірус SARS-CoV-2.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Як пише журнал Nature Medicine з посиланням на дослідження вчених з Медичного університету Чуціна (Китай), імунітет у тих, хто перехворів на COVID-19 безсимптомно, зберігається тільки 2-3 місяці.

Ті, хто вилікувався від COVID-19, можуть захворіти повторно
Відео дня

Фахівці вивчили 37 безсимптомних випадків коронавірусу, а також низку "класичних" випадків COVID-19, і з'ясували, що вже через 8 тижнів у більшості перехворілих рівень нейтралізуючих антитіл знижувався, а у безсимптомних пацієнтів вони зовсім перестали виявлятися.

Так, за 8 тижнів спостереження вміст антитіл знизився у 81% безсимптомних хворих і у 62% носіїв з симптомами COVID-19.

Вчені вважають, що їхня робота показує потенційні ризики видачі "імунних паспортів", які пропонують присвоювати перехворілим у низці країн.

Також дослідники зазначають, що досі немає жодних механізмів для визначення тривалості імунітету на основі антитіл, в тому числі і у безсимптомних пацієнтів.

Як повідомляв OBOZREVATEL, більше 10 українських компаній розробляють препарат від COVID-19 на підставі плазми крові перехворілих коронавірусом людей. Антитіла виявлені у майже четверті інфікованих.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки