Колективний імунітет від COVID-19 може бути удвічі вищим, – вчені

Колективний імунітет від COVID-19 може бути удвічі вищим, – вчені

Нове дослідження показало, що рівень колективного імунітету від коронавірусу (COVID-19) насправді може бути удвічі вищим від колишніх значень.

Фахівці Каролінського університету в Швеції (єдиної європейської країни, яка не вводить карантин) заявляють, що мають у своєму розпорядженні дані, згідно з якими рівень імунітету насправді вдвічі вищий від поточних оцінок, пише Daily Mail.

Нове значення рівня колективного імунітету може означати, що в третини здорових людей, у яких немає симптомів коронавірусу, можливо, теж розвинувся імунітет. Водночас густонаселені міста, як стверджують експерти, можуть опинитися на шляху до ще більшого колективного імунітету.

Відео дня
Колективний імунітет від COVID-19 може бути удвічі вищим, – вчені

Однак доказ імунітету не ґрунтується на основних антитілах, про які говорили вчені. Спроби виміряти імунітет в суспільстві дотепер здебільшого виявлялися ненадійними через акцент на антитілах.

Крім аналізу антитіл, дослідники вивчили рівень Т-клітин – типу білих кров'яних клітин, які допомагають імунній системі боротися з вірусами. Дані показують, що в 30% піддослідних здорових донорів крові розвинувся "імунітет до Т-клітин" – удвічі більше, ніж у антитіл.

Однак невідомо, який рівень імунітету дає Т-клітинну відповідь, хоча вважається, що антитіла залишаються активними тільки від трьох до шести місяців.

Раніше вчені встановили, що для формування колективного імунітету від COVID-19 достатньо 43% населення, яке перехворіло, а не 60%, як вважалося раніше. Водночас вони зазначили, що варто сприймати їхню модель тільки як ілюстрацію, але не як точну цифру.

Як повідомляв OBOZREVATEL, станом на кінець травня 2020 року колективний імунітет від COVID-19 сформовано менш ніж у п'ятої частини населення України.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки