Коли антибіотики необхідні в разі COVID-19: лікарка дала відповідь
Трапляється, що до коронавірусної інфекції приєднується ще й бактеріальна
Тоді у хворого з’являється друга хвиля гарячки, змінюються показники крові тощо
Пульмонологиня Суворкіна каже, що в таких випадках антибіотики варто пити, але за призначенням лікаря
Медики закликають українців не приймати антибіотики в разі зараження коронавірусом. Водночас є ситуації, коли хворому на COVID-19 справді необхідно призначати такі лікарські засоби.
Про це в коментарі hromadske розповіла кандидатка медичних наук, пульмонологиня клініки "Оберіг" Ірина Суворкіна. За її словами, так роблять тоді, коли до вірусної інфекції приєднується ще й бактеріальна.
"Її можна запідозрити, коли у хворого з’являється друга хвиля гарячки, виділяється гнійне мокротиння під час кашлю, змінюються показники крові, та за іншими ознаками, які має знати лікар", – пояснила медикиня.
Зазначається, що такі випадки трапляються не часто. Зокрема, за даними американських і британських дослідників, супутню бактеріальну інфекцію мають тільки 3-5% хворих на коронавірус. Водночас більш ніж 70% пацієнтів із COVID-19 у США лікувалися антибіотиками. Тож, роблять висновок наші медики, ця проблема стосується не лише України.
Хоча, наголошують фахівці, пити антибіотики "для профілактики" у разі зараження коронавірусом немає сенсу. Адже вони здатні нашкодити нормальній мікрофлорі – це ніяк не зможе запобігти можливим ускладненням хвороби, натомість може стати причиною інших.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
міністр охорони здоров’я Максим Степанов запевнив, що намагання побороти коронавірус антибіотиками на початковій його стадії може призвести до погіршення стану здоров’я інфікованого.
Лікар-анестезіолог, професор Сергій Дубров теж пояснив, що лікування антибіотиками ніяк не допоможе перемогти COVID-19.
Колишній директор Центру здоров'я Володимир Курпіта взагалі заявив, що через безконтрольне вживання антибіотиків унаслідок самолікування від коронавірусу в країні відбулася катастрофічна ситуація.
Надсилайте нам свої історії про ситуацію з лікуванням COVID-19 у вашому населеному пункті з фото та відео на [email protected]