МоваЯзык

/ Пульмонологія

Коли антибіотики необхідні в разі COVID-19: лікарка дала відповідь

  • Трапляється, що до коронавірусної інфекції приєднується ще й бактеріальна

  • Тоді у хворого з’являється друга хвиля гарячки, змінюються показники крові тощо

  • Пульмонологиня Суворкіна каже, що в таких випадках антибіотики варто пити, але за призначенням лікаря

28т
Читати матеріал російською

Медики закликають українців не приймати антибіотики в разі зараження коронавірусом. Водночас є ситуації, коли хворому на COVID-19 справді необхідно призначати такі лікарські засоби.

Про це в коментарі hromadske розповіла кандидатка медичних наук, пульмонологиня клініки "Оберіг" Ірина Суворкіна. За її словами, так роблять тоді, коли до вірусної інфекції приєднується ще й бактеріальна.

"Її можна запідозрити, коли у хворого з’являється друга хвиля гарячки, виділяється гнійне мокротиння під час кашлю, змінюються показники крові, та за іншими ознаками, які має знати лікар", – пояснила медикиня.

Антибіотики необхідні, коли до COVID-19 приєднується бактеріальна інфекція, – Суворкіна

Антибіотики необхідні, коли до COVID-19 приєднується бактеріальна інфекція, – Суворкіна

Зазначається, що такі випадки трапляються не часто. Зокрема, за даними американських і британських дослідників, супутню бактеріальну інфекцію мають тільки 3-5% хворих на коронавірус. Водночас більш ніж 70% пацієнтів із COVID-19 у США лікувалися антибіотиками. Тож, роблять висновок наші медики, ця проблема стосується не лише України.

Хоча, наголошують фахівці, пити антибіотики "для профілактики" у разі зараження коронавірусом немає сенсу. Адже вони здатні нашкодити нормальній мікрофлорі – це ніяк не зможе запобігти можливим ускладненням хвороби, натомість може стати причиною інших.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Надсилайте нам свої історії про ситуацію з лікуванням COVID-19 у вашому населеному пункті з фото та відео на info@obozrevatel.com

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Лікування коронавірусу в Україні" на сайті "OBOZREVATEL".

Автор
0
Коментарі
9
0
Смішно
9
Цікаво
3
Сумно
2
Треш

Блоги медицини