Колишній санлікар України назвав реальну кількість перехворілих на COVID-19

85,5 т.
  • За словами Святослава Протаса, ріст інфікованих пов'язаний зі збільшенням кількості тестів

  • Він вважає, що нинішня статистика занижена щодо реальної картини

  • Також, за словами лікаря, коронавірус може мутувати і стати сезонним захворюванням

Колишній санлікар припустив, що 10 млн українців перехворіло на коронавірус

Третина населення, а це десь близько 10 млн осіб, уже перехворіла на коронавірус за увесь час епідемії в Україні.

Про це OBOZREVATEL сказав колишній санітарний лікар України Святослав Протас. За його словами, такі висновки можна зробити, аналізуючи дані лабораторій зі здійснених ПРЛ та ІФА-тестів, а також професійні дані епідеміологів.

"Можна припустити, що загалом в Україні перехворіла вже третина населення. А це близько 10 млн. Це точно не 693 тис., як заявлено в сьогоднішній статистиці. Нинішнє зростання пов'язане зі збільшенням кількості тестів. А от смерті від ковіду в нас взагалі не діагностують", – зазначив він.

Відео дня

За словами Протаса, у такій тенденції є деякий позитив, бо зі збільшенням кількості захворілих збільшується й колективний імунітет. Завдяки цьому коронавірус або мутує і стане сезонним захворюванням, або ж взагалі зникне, як це сталося із його попередниками.

"Потрапляючи на кожну третю людину, він не зможе розповсюджуватися далі через її імунізацію. Тому циркуляція ковіду призупиниться. Буде ще невеликий підйом навесні, а вже влітку дійдемо до двох третин імунізованих. Це вже непоганий імунітет", – підсумував він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за словами лікаря Тараса Жиравецького, складний перебіг коронавірусу притаманний людям віком старшим ніж 35 років, однак молодь інколи помилково вважає себе здоровою і хворіє так само, як і решта населення. Часто це пов'язано з проблемами з обміном речовин.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки