Кому показана бустерна доза вакцини від COVID-19 і коли її вводити

Кому показана бустерна доза вакцини від COVID-19 і коли її вводити

Ситуація з COVID-19 у світі стрімко змінюється, і багато країн стикаються з різким зростанням числа нових випадків. Згідно з представленими USA Today даними, в США зареєстровано понад 900 000 випадків COVID-19. Останній раз такий високий показник був на початку лютого, до початку вакцинації.

На США зараз припадає 20% випадків COVID-19, зареєстрованих у всьому світі. За тиждень середнє значення становить понад 140 000 нових випадків в день, і цей показник збільшується через тривале поширення варіанта Delta.

Зростання захворюваності спостерігається майже у всіх штатах. Загальна кількість нових випадків за останній тиждень зросла приблизно на 17%, госпіталізацій – на 15%, а смертей – майже на 24%. У зв'язку з цією статистикою сім провідних асоціацій охорони здоров'я країни закликали керівництво штатів до прийняття належних запобіжних заходів.

Відео дня

Бустерні дози

США

За повідомленням Associated Press, зараз від офіційних осіб охорони здоров'я США очікують рекомендацію до проведення ревакцинації від COVID-19 через 8 місяців після другої дози. Рішення приймається на підставі розгляду федеральними чиновниками охорони здоров'я нових даних з Ізраїлю. Вони показують, що захист від вакцини Pfizer починає знижуватися серед тих, хто отримав друге щеплення в січні або лютому.

На відміну від Ізраїлю, який почав ревакцинацію з літніх людей, у США рекомендація повинна застосовуватися до всіх людей, незалежно від віку.

Оголошення може з'явитися вже на цьому тижні. Однак для цього необхідно повне схвалення вакцини, що для Pfizer очікується приблизно на початку вересня. Згідно з даними The New York Times, третя доза Pfizer і Moderna може бути доступна вже в середині вересня.

FDA в кінці минулого тижня дозволив ревакцинацію для пацієнтів з ослабленим імунітетом, оскільки вони стикаються з більш високим ризиком зараження важким COVID-19 і мають більш низьку імунна відповідь на вакцини.

Крім вивчення ефективності вакцин Pfizer і Moderna федеральні чиновники охорони здоров'я вивчали й Johnson & Johnson. Зараз очікуються результати клінічного випробування, після чого буде прийнято рішення і щодо людей, які прищеплювалися цією вакциною.

Ізраїль

Ізраїль, за даними The Times of Israel, пропонує третю дозу вакцини від COVID-19 людям старше 50 років, які були вакциновані понад 5 місяців назад. Бустерну дозу вже отримали понад 1 мільйон осіб, і на цей час вони у 2,5 раза більше захищені від інфекції, ніж ті, хто отримав лише дві дози вакцини Pfizer.

Великобританія

Великобританія також планує кампанію ревакцинації проти COVID-19. За заявою уряду, остаточне рішення про необхідність проведення ревакцинації ще не прийнято, але офіційні особи порадили почати підготовку в якості запобіжного заходу.

JCVI (Об'єднаний комітет по вакцинації та імунізації) повідомив, що повинен бути план пропозиції бустерних вакцин проти COVID-19 з вересня, починаючи з людей у ​​віці 70 років, мешканців будинків престарілих та осіб з ослабленим імунітетом.

Індонезія

Індонезія, яка використовує китайську вакцину Sinovac в якості основної, розглядає можливість проведення ревакцинації, оскільки дослідження показало, що антитіла з часом зникають.

В останні тижні побоювання з приводу ефективності вакцини посилилися, оскільки з червня сотні медичних працівників, більшість з яких були повністю вакциновані вакциною Sinovac, померли від COVID-19.

Опубліковане недавно дослідження показало, що для більшості реципієнтів кількість антитіл знизилася нижче ключового порога приблизно через шість місяців після другої дози, хоча третя вакцина мала сильний ефект.

Передбачається, що для ревакцинації можна використовувати будь-яку схвалену вакцину від COVID-19. Поки розглядається варіант повторної вакцинації через 12 місяців після другої дози, однак точніше це буде відомо після завершення клінічних випробувань.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки