ШВЛ не дає результату: вчені з'ясували, як коронавірус впливає на кров

коронавірус

При важкій формі захворювання коронавірус COVID-19 атакує гемоглобін в еритроцитах і робить їх нездатними транспортувати кисень до клітин.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

До такого висновку прийшли італійські вчені з Університету Верони, проаналізувавши дані 1210 пацієнтів, у 224 із яких хвороба протікала важко. Результати дослідження опубліковані у виданні Hematology, Transfusion and Cell Therapy.

Вказується, що в таких випадках штучна вентиляція легенів є марною.

Аналіз показав, що рівень гемоглобіну був значно знижений у пацієнтів із більш важкою формою захворювання порівняно з тими, у кого воно протікало легше або безсимптомно. Середньозважена різниця між важкими і легкими хворими склала -7,1 г/л.

Відео дня

Робота італійських вчених збігається з незалежно виконаним дослідженням китайських біологів, яке показало, що COVID-19 атакує гемоглобін в еритроцитах і робить їх нездатними транспортувати кисень.

Дослідження показують, що замість штучної вентиляції, можливо, доцільніше застосовувати трансфузії (наприклад, переливання крові або еритроцитів) для пацієнтів із новим коронавірусом.

ШВЛ не дає результату: вчені з'ясували, як коронавірус впливає на кров

Як писав OBOZREVATEL, нещодавно в Канаді вірусологи підтвердили ефективність препарату "Ремдесівір" у боротьбі проти коронавірусу – ліки блокують механізм розмноження COVID-19.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки