МоваЯзык

/ Пульмонологія

Коронавірус б’є по нирках: медики зробили тривожне відкриття

18.7т
Читати матеріал російською

У пацієнтів із коронавірусом, які до всього іншого мають ще й проблеми з нирками, значно нижчі шанси на повне одужання і навіть виживання після цієї хвороби.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

У цьому переконують американські вчені-медики. Про результати їхнього дослідження пише NBC News.

Зокрема, нефролог із клініки Інституту урологічного і ниркового клімату Клівленда доктор Джордж Томас зазначає, що COVID-19 проникає в організм, зв'язуючись із типом рецептора на клітинах, який називається ACE2. Ці спеціальні рецептори розташовані не тільки в клітинах серця і легень, але і в нирках.

Коронавірус вражає навіть нирки

Коронавірус вражає навіть нирки

Водночас його колега доктор Холлі Крамер запевняє, що пошкодження нирок, які спостерігаються у хворих на коронавірус, трапляються саме від вірусної інфекції, оскільки організм не в змозі доставити достатню кількість кисню до органів.

Крім цього, підкреслює медикиня, пошкодження також може бути наслідком впливу вірусу на кров, що може призвести до утворення тромбів.

"Нирки в основному виводять шлаки з організму, кожну секунду. Тож якщо ці маленькі капіляри раптом забиваються, і кров не може добре рухатися, вони не зможуть дуже добре фільтрувати її", – пояснила Крамер.

За її словами, кров у пацієнтів із COVID-19 так сильно згортається, що вона засмічує фільтри на діалізних апаратах. У результаті таким хворим потрібно додавати своєрідні розріджувачі крові, щоб діаліз міг виконувати свою роботу.

Інші медики додають, що від 30 до 40 відсотків пацієнтів із COVID-19, які підключені до апаратів ШВЛ, мають супутні гострі проблеми з нирками.

"Коли пацієнт із коронавірусом перебуваєте у реанімації, він отримуєте пошкодження нирок, це є маркером для підвищеного ризику смерті", – кажуть лікарі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше медики заявили про незворотні наслідки коронавірусу для здоров'я, зауваживши, що навіть після того, як пацієнт поборов хворобу, повністю відновитися йому не вдасться.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "Дослідження вчених" на сайті "OBOZREVATEL".

Автор
0
Коментарі
12
0
Смішно
1
Цікаво
18
Сумно
1
Треш

Блоги медицини