Коронавірус може пошкодити слух: страждає кожен восьмий

Коронавірус може пошкодити слух: страждає кожен восьмий

Учені з Манчестерського університету Великобританії стверджують, що коронавірус може викликати проблеми зі слухом.

Такого висновку вони дійшли, провівши спостереження за пацієнтами з COVID-19, у яких були наявні такі наслідки зараження. Про це повідомляє Daily Mail.

Під час дослідження британські аудіологи відстежували 121 дорослого пацієнта з коронавірусною інфекцією. На проблеми зі слухом скаржився кожен восьмий із них.

Коронавірус викликає проблеми зі слухом
Відео дня

Так, 16 осіб відповіли, що їхній слух погіршився через декілька тижнів після виписки. Вісім пацієнтів заявили, що погано чують, і ще стільки ж – що відчувають дзвін у вухах. Цікаво, що середній вік пацієнтів, які повідомили про проблеми зі слухом, становив 64 роки.

Дослідники зазначили, що й інші вірусні захворювання, такі як кір, епідемічний паротит і менінгіт, теж можуть викликати втрату слуху. Тоді як інші коронавіруси здатні пошкодити важливі нерви, що несуть інформацію в мозок і з нього.

"Тому теоретично можливо, що COVID-19 може викликати проблеми з частинами слуховий системи, враховуючи середнє вухо або равлика внутрішнього вуха", – пояснює провідний дослідник професор Кевін Манро.

На проблеми зі слухом скаржиться кожен восьмий пацієнт із COVID-19

Учені з Манчестерського університету стверджують, що потрібно провести більше досліджень, щоб визначити причину зв'язку коронавірусу з проблемами слуху.

"Хоча ми досить упевнені в різниці між недавніми змінами слуху в пацієнтів і тими, які існували в них раніше, а також шуму в вухах, але закликаємо до обережності. Можливо, що інші фактори, крім COVID-19, можуть впливати на вже наявну втрату слуху", – додав Манро.

За словами професора, до них можуть належати стрес і тривога, використання масок для обличчя, які ускладнюють спілкування, а також використовування для лікування COVID-19 ліків, які можуть пошкодити вухо, або інші фактори, пов'язані з важким захворюванням.

Як повідомляв OBOZREVATEL, учені з Німеччини зазначили, що новий тип коронавірусу, вплив якого на багато органів зараженої людини давно доведений ученими, здатний сильно вражати серце, що може призвести до летальних наслідків.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки