Коронавірус може вражати серце: наслідки будуть незворотні

  • Британські вчені заявляють, що коронавірус сильно пошкоджує серце

  • Вони провели дослідження на пацієнтах, у яких, як підозрювали лікарі, виникали проблеми із серцем саме за наявності COVID-19

  • Кожен восьмий із них мав ознаки «важкої дисфункції», а більш ніж у половини розвивалися різні аномалії

  • Водночас стверджується, що до зараження коронавірусом більшість пацієнтів мали здорові серця

Коронавірус вражає серце

Пацієнти з коронавірусом можуть страждати від незворотного пошкодження серця в результаті боротьби з цією хворобою.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Так, у більш ніж половини з 1216 інфікованих COVID-19 із 69 країн світу, яким зробили сканування серця, виявили аномальні зміни в цьому органі. Про це з посиланням на британських вчених повідомляє Daily Mail.

Згідно з дослідженням British Heart Foundation, у кожного восьмого хворого були ознаки "важкої дисфункції" в серці, й лікарі не могли знайти іншого пояснення, окрім коронавірусу.

Відео дня
Хворі на COVID-19 страждають від проблем із серцем

Тому вчені переконані, що COVID-19 може викликати повсюдне пошкодження життєво важливих органів, а в деяких пацієнтів виникають проблеми зі здоров'ям, які триватимуть місяцями і навіть роками після зараження.

Довготривалі наслідки можуть включати в себе кашель, задишку і зниження частоти легень, а також є свідчення того, що вірус може вражати мозок і нирки.

Один із дослідників, лікар-кардіолог в Единбурзькому університеті, професор Марк Двек назвав COVID-19 складним "мультисистемним захворюванням", яке може здійснювати глибокий вплив на велику кількість органів, включаючи серце.

"Багато лікарів не наважувалися замовити ехокардіограму для пацієнтів із коронавірусом, бо це додаткова процедура, яка передбачає тісний контакт із хворими. Наша робота засвідчує, що ці сканування важливі – вони покращили лікування для третини пацієнтів, які його отримали", – пояснив лікар.

Як повідомляв OBOZREVATEL, американські вчені заявили, що коронавірус може проникати безпосередньо в клітини серця через судини і розмножуватися там.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки