Коронавірус в Україні посилив властивості інфікувати людей, – академік
Новий тип коронавірусу SARS-CoV-2 за період пандемії в Україні та світі не послабшав, а навпаки – його властивості інфікувати людей посилилися.
Про це в інтерв'ю "Фактам" заявив директор Інституту біохімії імені Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко. Зазначимо, що на початку жовтня у світ вийшла його книга про новий вірус "Світова коронавiрусна криза".
"Це трапилося за рахунок мутацій у структурі рибонуклеїнової кислоти, з якої складається геном COVID-19. Якщо конкретніше – зміни відбулися в шиповидному протеїні, який розташовується на поверхні вірусу і стирчить із нього, немов шип", – пояснив він.
За його словами, якщо в березні коронавірус із такою мутацією становив 30 відсотків у популяції COVID-19, то тепер – більше 90 відсотків. Цілком можливо, припустив академік, що це і призвело до значного зростання кількості хворих, яке зараз відбувається не тільки в Україні, але і в усьому світі.
Водночас вчений підкреслив, що, на щастя, мутація нового вірусу не обернулася збільшенням смертності від нього і не ускладнила перебіг хвороби.
"А також не призвела до змін у структурі протеїнів, проти яких спрямовано вакцини, що нині проходять випробування. Зауважу, що мутації в коронавірусі відбуваються не дуже часто – у ньому є механізми, які стримують цей процес", – підсумував Комісаренко.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
в Україні з початку жовтня різко зріс приріст кількості нових інфікованих коронавірусом до активних хворих. Пік припав на другий день місяця, коли цей показник досяг + 20,59%.
8 жовтня в Україні зафіксували рекордну кількість нових хворих на COVID-19 – 5397. Всього в країні офіційно підтверджено 244 734 випадки коронавірусної інфекції.
Лікар-епідеміолог Андрій Александрін зазначив, що стрімке зростання захворюваності на коронавірус в Україні не вдасться зупинити карантинними обмеженнями, які діють на сьогодні. Він припустив можливе повернення до жорсткого карантину в країні.