МоваЯзык

/ Пульмонологія

Учений пояснив, від чого залежить важкий перебіг COVID-19

19.4т
Читати матеріал російською

Низька кількість Т-лімфоцитів, тобто слабкий клітинний імунітет, пов'язана з тяжким перебігом COVID-19 у разі зараження.

Про це заявив патофізіолог і генетик, доктор медичних наук Віктор Досенко в інтерв'ю Zn.ua. Він вказав, що дослідження, яке підтверджує це, було опубліковане в журналі Сеll.

"Важкість перебігу COVID – чітка ознака малої кількості лімфоцитів. Це називається лімфопенія, бідність лімфоцитами. Її наявність свідчить про те, що все в перебігу хвороби буде дуже погано", – сказав він.

COVID-19

COVID-19. Джерело: pexels.com

pexels.com

Професор і керівник відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. Богомольця НАН України також вважає, що одужання людини від коронавірусу залежить не від наявності антитіл в її організмі.

"Були опубліковані дослідження, де на графіках чітко показано, що важкий перебіг COVID супроводжується майже повною відсутністю лімфоцитів.

Купа антитіл, а людина помирає! Чому? Тому що без клітинного імунітету ми беззахисні перед будь-якою вірусною хворобою", – сказав генетик.

Досенко пожартував, що "коли ми постійно говоримо про антитіла, то це ображає лімфоцити".

"Вони фактично врятували людину від COVID, а вся слава дісталася антитілам. Це несправедливо й не відповідає науковим фактам", – зазначив учений.

Як раніше писав OBOZREVATEL, фахівці з Університету Техасу в Далласі (США) розробили датчик поту, який діє як система раннього попередження про наближення "цитокінового шторму" під час коронавірусу й інших інфекцій.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Дослідження вчених" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
50
87
Смішно
9
Цікаво
0
Сумно
143
Треш

Блоги медицини