Коронавірус вражає єдиний орган: результати розтину здивували

Коронавірус вражає єдиний орган: результати розтину здивували

Новий тип коронавірірусу COVID-2019 вражає переважно легені людини, а доказів того, що він зачіпає інші органи, поки недостатньо.

Такого висновку дійшли китайські вчені-медики після проведення патологоанатомічної експертизи тіла першого померлого від цього вірусу. Їхню доповідь опублікував Journal of Forensic Medicine.

За словами дослідників, померлим був 85-річний чоловік, якого госпіталізували в січні із множинним інфарктом мозку. Тоді у хворого не спостерігалися підвищена температура, кашель тощо. Симптоми коронавірусу проявилися тільки на 10-й день після надходження в лікарню, ще через три дні у хворого підтвердили смертельний діагноз.

Відео дня
Встановлено, що коронавірус вражає переважно легені людини

На 20-й день госпіталізації повторна томографія засвідчила подальше поширення вогнищ інфекції на обох легенях, на 28-й день хворий помер. І причиною смерті була встановлена пневмонія, яка викликається COVID-2019, а також дихальна недостатність.

Зазначається, що патологоанатомічне дослідження медики провели через 12 годин після настання смерті чоловіка в лікарні Уханя.

"Результати засвідчили, що характерною запальною реакцією є пошкодження глибоких частин дихальних шляхів і легеневих альвеол, до якої призводить пневмонія, яка викликається новим типом коронавірусу. Взяті раніше у померлого зразки тканини показали, що паталогічний процес при COVID-2019 дуже схожий із атиповою пневмонією (SARS – важкий гострий респіраторний синдром) і з MERS (близькосхідний респіраторний синдром). Проте анатомічний розтин показав, що фіброз і ущільнення в легенях за COVID-2019 не такі серйозні, як за SARS, хоча ексудативна реакція була помітнішою, ніж зі SARS", – йдеться у доповіді.

Виходячи з цього, експерти поки не можуть сказати, чи вражає вірус інші внутрішні органи, наприклад, нирки й селезінку. За їхніми словами, померлий був похилого віку з безліччю інших захворювань, тому для з'ясування цього потрібне детальніше дослідження.

Як повідомляв OBOZREVATEL, фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я заявили, що вірус SARS-CoV-2, який викликає захворювання новим типом коронавірусу COVID-19, подолав видовий бар'єр для людини від іншої проміжної тварини-господаря, якою могла бути як домашня, так і дика тварина.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки