Лікар розповів, хто схильний до суїциду під час коронавірусу

У деяких пацієнтів із коронавірусом можуть виникати думки про суїцид

Коронавірус негативно позначається на психіці деяких людей і зумовлює суїцидальну поведінку, але в тих пацієнтів, у яких уже були психологічні розлади.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав завідувач пульмонологічного відділення у Волинській обласній клінічній лікарні Олег Яковенко, уточнивши, чому хвороба наштовхує на такі думки.

У деяких пацієнтів із коронавірусом можуть виникати думки про суїцид

"Гіпоксія головного мозку, тривале безсоння і психоемоційний стрес пацієнта, які протягом тривалого часу перебувають у важкому стані, дивлячись на свої і чужі страждання, та ще й у повній ізоляції від рідних, роблять свою негативну справу", – пояснив лікар.

Відео дня

За словами Яковенка, більшість хворих сподівається на одужання, проте частина з них благає, щоб усе швидше закінчилося.

"Хтось у стані психічного розладу несвідомо завдає собі шкоди (зриває кисневу маску, крапельниці, відмовляється від лікування). У когось, на жаль, спостерігається суїцидальна поведінка", – зазначив він.

Лікар закликав колег стежити за психологічним станом своїх пацієнтів і кликати на допомогу психіатрів у разі потреби.

Facebook Олега Яковенка
Facebook Олега Яковенка.
Facebook Олега Яковенка.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні сталося кілька випадків самогубств серед пацієнтів із коронавірусом або з підозрою на нього. Зокрема, у Запоріжжі жінка викинулася з вікна лікарні, а під Сумами – повісилася.

На думку психолога, думки про суїцид можуть виникати також у людей, що перехворіли на коронавірус. Вони можуть відчувати хронічну втому, втрачати інтерес до життя, ставати дратівливими.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки