Лікар розповів про блискавичний розвиток пневмонії при COVID-19

17,2 т.
Вірусна пневмонія часто розвивається блискавично, – Євген Симонець

Вірусну пневмонію при коронавірусі (COVID-19) вважають атиповою через те, що в більшості випадків вона протікає нестандартно.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Як повідомив в інтерв'ю "Фактам" доцент кафедри хірургії №1 Київського медичного університету, керівник Всеукраїнського респіраторного клубу Євген Симонець, запалення легенів, яке викликане особливо агресивними збудниками вірусних інфекцій (грипу, коронавірусу), відрізняється від звичної пневмонії.

"Часто симптоми наростають блискавично: підскакує висока температура, і виникають потужні зміни в легеневій тканині (паренхімі)", – зазначив він.

Відео дня
Вірусна пневмонія часто розвивається блискавично, – Євген Симонець

Однак бувають випадки, коли вірусна пневмонія починається як банальна ГРВІ.

"Іноді навіть сімейний лікар чи терапевт сумніваються в діагнозі. Буває, що лікар сприймає запалення легенів як грип – на момент огляду пацієнта ознак пневмонії не було. А через 5-7 годин вони з'явилися, і хвороба почала стрімко розвиватися", – наголосив Симонець.

За його словами, на відміну від вірусної бактеріальна пневмонія не виникає на порожньому місці, адже бактерії активуються на тлі зниження імунітету, яке трапляється з багатьох причин.

"Запалення легенів можуть викликати будь-які збудники, але найчастіше це пневмокок, стафілокок, стрептокок. Якщо йдеться про внутрішньолікарняну інфекцію, потрібно шукати синьогнійну паличку або вкрай небезпечний золотистий стафілокок, що не чутливий до основних типів антибіотиків", – додав лікар.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні після пом'якшення карантину був зафіксований стрімкий стрибок статистики пневмоній, чимало з яких – ускладнення після коронавірусу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки