Лікар розповів, що відбувається з важкими COVID-пацієнтами: синіють губи та руки, починається паніка

Лікар розповів, що відбувається з важкими COVID-пацієнтами: синіють губи та руки, починається паніка

У пацієнтів із тяжким перебігом COVID-19 синіють губи, руки й навіть починаються приступи паніки.

Про це розповів головний анестезіолог МОЗ, професор Сергій Дубров, повідомляє телеґрам-канал "Коронавірус інфо".

"Буквально вчора пацієнт 52-54 року, найімовірніше, це був епізод (я саме був у палаті), епізод тромбоемболії дрібних гілок, тобто на рівні сатурації 90-92 у нього раптом сатурація знизилася до 48, синє обличчя, сині губи, сині руки у пацієнтів починається паніка, частота дихання близько 60, 80, паніка, на цій паніці пацієнт зриває із себе маску", – згадував медик.

Відео дня

Дубров сказав, що в такі моменти лікарю потрібно бути з хворим, щоб вирівняти його стан.

"Тобто змінюються параметри вентиляції, вводяться антикоагулянти, пацієнт психологічно намагається заспокоїтися, й протягом 10-15 хвилин ми вирівнялися на ті показники 90% сатурації. До ранку пацієнт був стабільний", – сказав він.

Медик пояснив, що момент зниження сатурації, коли пацієнт відчуває нестачу повітря, – жахливий.

"У момент зниження сатурації, коли пацієнт, перебуваючи притомним, не може надихатися й відчуває катастрофічне відчуття нестачі повітря, я думаю, це жахливо й страшно. Судячи по очах тих пацієнтів, яких я бачу щодня", – резюмував Дубров.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Сергій Дубров попередив про смертельні наслідки через вживання антибіотиків під час COVID-19.

Надсилайте нам свої історії про ситуацію з лікуванням COVID-19 у вашому населеному пункті з фото та відео на [email protected].

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки