МоваЯзык

/ Пульмонологія

Лікар заявив про небезпечні зміни в крові при COVID-19

40.9т
Читати матеріал російською

У разі зараження COVID-19 у людини відбуваються сильні зміни у крові, що провокують руйнування органів і клітин в організмі. Це зі свого боку може призвести до виникнення небезпечних захворювань і навіть смерті.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Про це в коментарі "Фактам" розповів лікар-інфекціоніст, науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського НАМН України кандидат медичних наук Віталій Янченко.

За його словами, в інфікованого падає кількість захисних лімфоцитів, але великих – водночас збільшується, крім цього, різко підскакує С-реактивний білок та інші маркери запалення. Ще в організмі відбуваються різкі зміни з червоними кров'яними тільцями – еритроцитами.

Неминуче ведуть до смерті: лікар заявив про небезпечні зміни в крові при COVID-19

Янченко зазначає, що вперше цю тенденцію помітили американські медики. Їх, зокрема, здивувала велика кількість хворих, у яких коронавірус викликав незвичайне підвищення згортання крові. Крім цього, було підтверджено, що згущення крові у великих артеріях провокує різке зростання кількості інсультів у досить молодих пацієнтів.

"Образно кажучи, коронавірус "краде" кисень у гемоглобіну, який транспортують еритроцити. В організмі підвищується рівень феритину – з'єднання білка з залізом, яке відкладається в органах і тканинах. В одного хворого на COVID-19, якого спостерігали в Києві, було зафіксовано 10-кратне підвищення феритину (гемосидероз)", – пояснює лікар-інфекціоніст.

Він наголосив, що результатом таких хімічних реакцій в організмі людини стає так званий цитокіновий шторм – його викликає як сам вірус, так і феритин, що руйнує органи та клітини.

"Якщо цю бурю не загасити, організм постраждає через брак кисню (гіпоксичного синдрому), сильно вираженої анемії. У хворого різко підвищиться схильність до утворення тромбів, що небезпечно для судин, серця, легень, печінки, головного мозку", – говорить Янченко, попереджаючи, що така поліорганна недостатність практично завжди призводить до смерті пацієнта.

Як повідомляв OBOZREVATEL, люди з II групою крові більш уразливі перед новим типом коронавірусу COVID-19, а найбільш стійкі – із I.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

Автор
0
Коментарі
15
1
Смішно
12
Цікаво
40
Сумно
1
Треш

Блоги медицини