Лікарі знайшли комбінацію ліків проти коронавірусу: завдає потрійного удару

75,4 т.
Лікарі знайшли комбінацію ліків проти коронавірусу: завдає потрійного удару

Потрійна противірусна терапія продемонструвала багатообіцяючий результат у лікуванні коронавірусу COVID-19.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Як пише журнал The Lancet, вчені випробували дію комбінації противірусних засобів: інтерферону бета-1b, лопінавіру/ритонавіру і рибавірину.

Випробування дали позитивний результат

У дослідженні взяли участь 127 осіб, їх випадковим способом розподілили в дві групи. На тлі стандартного лікування COVID-19 учасники першої групи отримували потрійну терапію (інтерферон бета-1b, лопінавір/ритонавір і рибавірин), другої – лікування тільки лопінавіром/ритонавіром протягом 14 днів.

Відео дня

У пацієнтів, які отримували потрійну терапію, тести на COVID-19 були позитивними протягом у середньому 7 днів. Вони переставали виділяти вірус істотно раніше, ніж ті, хто отримував лопінавір/ритонавір: у пацієнтів цієї групи тести були позитивними в середньому протягом 12 днів.

Також у пацієнтів, які своєчасно почали отримувати потрійну терапію, швидше відбувалося полегшення симптомів (4 проти 8 днів), їх раніше виписували з лікарні (9 проти 14,5 днів).

При цьому позитивний ефект потрійної терапії був виражений у пацієнтів, які почали лікування протягом перших семи днів хвороби. Ті, хто став отримувати препарати пізніше, не продемонстрували істотного поліпшення.

Вчені наголосили, що про ефективність такого лікування можна буде остаточно заявити тільки після більшого дослідження.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені в Об'єднаних Арабських Еміратах вирішили лікувати коронавірус із використанням стовбурових клітин. Влада країни вже назвала отримані результати проривними.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки