Лікарка з України розповіла про небезпеку апаратів ШВЛ

Лікарка з України розповіла про небезпеку апаратів ШВЛ

На апаратах штучної вентиляції легенів за кордоном виживає усього 20% пацієнтів з COVID-19, в Україні ще менше.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

На думку лікарки-інфекціоністки Києво-Святошинської центральної районної лікарні Ольги Вознюк, посадити важкого пацієнта з пневмонією на такий апарат – значить підписати йому смертний вирок. Про це вона розповіла "Апострофу".

"Це смертний вирок": лікарка з України розкрила небезпеку апаратів ШВЛ
Відео дня

"В Україні важкого пацієнта з пневмонією "посадити" на апарат ШВЛ – це підписати йому смертний вирок. Таких пацієнтів в Україні вводять у медикаментозний сон, а ліжка, наприклад, без протипролежневих матраців, та й у лікарнях немає достатньої кількості персоналу для догляду за такими пацієнтами", – зазначила вона.

Вознюк додала, що в її лікарні інтубують тільки тих пацієнтів, які зовсім не можуть дихати, але з них ніхто не вижив.

"Навіть за кордоном на ШВЛ виживає 20% пацієнтів. Що вже говорити про Україну. У нашій лікарні важкі пацієнти, які вижили в реанімації, не були інтубованими. Інтубують тільки тих, хто зовсім не може дихати, але з них ніхто не вижив", – констатувала Вознюк.

Колишній глава СЕС Святослав Протас додав, що апарати ШВЛ також можуть бути джерелом захворювань, тому що знезаражувати їх вкрай складно.

"Там багато складних дрібних деталей. Це складна і довга процедура, тому через порушення правил знезараження апаратів, вони стають джерелом так званих ШВЛ асоційованих пневмоній і сепсисів, адже там накопичуються інші мікроорганізми, які характерні для внутрішньолікарняного середовища", – пояснив він.

Раніше в ефірі ObozTV реаніматолог з Ізраїлю Борис Бриль розповів про іншу небезпеку апаратів ШВЛ. За його словами, їх використання може призвести до пошкодження легенів, але все ж дає шанс врятувати життя людини.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки