Лікарка з України розповіла про небезпеку апаратів ШВЛ
На апаратах штучної вентиляції легенів за кордоном виживає усього 20% пацієнтів з COVID-19, в Україні ще менше.
ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС
На думку лікарки-інфекціоністки Києво-Святошинської центральної районної лікарні Ольги Вознюк, посадити важкого пацієнта з пневмонією на такий апарат – значить підписати йому смертний вирок. Про це вона розповіла "Апострофу".
"В Україні важкого пацієнта з пневмонією "посадити" на апарат ШВЛ – це підписати йому смертний вирок. Таких пацієнтів в Україні вводять у медикаментозний сон, а ліжка, наприклад, без протипролежневих матраців, та й у лікарнях немає достатньої кількості персоналу для догляду за такими пацієнтами", – зазначила вона.
Вознюк додала, що в її лікарні інтубують тільки тих пацієнтів, які зовсім не можуть дихати, але з них ніхто не вижив.
"Навіть за кордоном на ШВЛ виживає 20% пацієнтів. Що вже говорити про Україну. У нашій лікарні важкі пацієнти, які вижили в реанімації, не були інтубованими. Інтубують тільки тих, хто зовсім не може дихати, але з них ніхто не вижив", – констатувала Вознюк.
Колишній глава СЕС Святослав Протас додав, що апарати ШВЛ також можуть бути джерелом захворювань, тому що знезаражувати їх вкрай складно.
"Там багато складних дрібних деталей. Це складна і довга процедура, тому через порушення правил знезараження апаратів, вони стають джерелом так званих ШВЛ асоційованих пневмоній і сепсисів, адже там накопичуються інші мікроорганізми, які характерні для внутрішньолікарняного середовища", – пояснив він.
Раніше в ефірі ObozTV реаніматолог з Ізраїлю Борис Бриль розповів про іншу небезпеку апаратів ШВЛ. За його словами, їх використання може призвести до пошкодження легенів, але все ж дає шанс врятувати життя людини.