Люди до 60 років не повинні робити друге щеплення AstraZeneca – німецькі експерти

Вакцина від коронавірусу AstraZeneca

Комісія по вакцинам Німеччини STIKO рекомендувала, щоб люди у віці до 60 років, які отримали перше щеплення вакцини від COVID-19 AstraZeneca, отримували інший препарат, як другу дозу.

В оновлених рекомендаціях на своєму веб-сайті STIKO повідомила, що наукових доказів безпеки змішаної серії вакцин немає, передає Reuters.

"До тих пір, поки не будуть отримані відповідні дані, STIKO рекомендує людям у віці до 60 років замість другої дози AstraZeneca вводити дозу мРНК-вакцини через 12 тижнів після першого щеплення", – сказали в STIKO.

Відзначається, що до вакцин РНК (мРНК) відносяться щеплення, зроблені компаніями Pfizer-BioNTech і Moderna.

Відео дня

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, фармацевтична англо-шведська компанія AstraZeneca перейменувала вакцину від коронавірусу. З 25 березня вона називається Vaxzevria.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки