Маски ефективні всього на 20%, якщо оточуючі їх не носять – дослідження

  • У дослідженні взяли участь 6000 жителів Данії

  • Отримані результати допомагають зрозуміти, наскільки маска може захистити свого власника від зараження

Маски ефективні всього на 20%, якщо оточуючі їх не носять – дослідження

Ефективність масок в запобіганні зараженню COVID-19 становить 15-20% в тому випадку, коли оточуючі люди їх не носять, але дотримуються соціального дистанціювання.

Такого висновку дійшли вчені з Копенгагенського університету в Данії.

У дослідженні DANMASK-19 взяли участь 6000 датчан, які були розділені на дві групи: перша – носила хірургічні маски в громадських місцях, друга – не носила. Всім учасникам настійно рекомендувалося дотримуватися інших заходів безпеки.

Через місяць в групі, учасники якої носили маски, коронавірусом заразилися 1,8%, а в групі, де не носили маски, – 2,1%.

Відео дня

Отримані результати допомагають зрозуміти, наскільки маска може захистити свого власника від зараження вірусом в умовах нехтування цим ЗІЗом, але при виконанні інших рекомендацій.

MedOboz раніше писав, що регулюючі органи США схвалили використання експрес-тесту на COVID-19 в домашніх умовах.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки