Маски можуть захистити від коронавірусу не більш ніж на 80% – дослідження

  • Під час використання на моделі, що вдихала, тканинної маски поглинання інфекції знижувалося на 17%

  • Респіратор типу N95 скорочував поглинання коронавірусу приблизно на 79%

  • Максимальні показники були отримані під час використання хірургічних масок на обох манекенах – 80%

Розкрито справжню ефективність масок

Медичні маски перешкоджають поширенню коронавірусу (COVID-19) не більш ніж на 80%.

Як повідомляє японський телеканал NHK, відповідний експеримент був проведений вченими Інституту медицини при Токійському університеті.

Вони помістили в ізольованому просторі на відстані 50 см голови манекенів із датчиками. Одна з них вдихала навколишнє повітря, а друга видихала вірус разом зі слиною, імітуючи покашлювання.

Розкрито справжню ефективність масок
Відео дня

З'ясувалося, що поглинання інфекції знижувалося під час використання на моделі, що вдихала, тканинної маски на 17%, хірургічної тришарової маски – на 47%. При цьому респіратор типу N95 скорочував поглинання коронавірусу приблизно на 79%.

Під час застосування будь-якої з масок на моделі, що викидала коронавірус, його поглинання другою зменшувалося більш ніж на 70%. Максимальні показники були отримані у разі використання хірургічних масок на обох манекенах – 80%.

"Наші досліди показали, що носіння масок у період пандемії дуже важливе, проте не потрібно в них надмірно вірити", – прокоментував керівник групи дослідників професор Есіхіро Каваока.

Як повідомляв OBOZREVATEL, найефективнішими в боротьбі з поширенням коронавірусу є конусоподібні або саморобні багатошарові тканинні маски.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки