Медики пояснили, чому нові штами коронавірусу більш заразні

Медики пояснили, чому нові штами коронавірусу більш заразні

Нові штами коронавірусу, такі як британський, бразильський і південноафриканський, впливають на його заразність.

Вчені з дитячої лікарні Бостона (США) вивчили структуру білка-шипа під час мутації D614G, що переноситься трьома видами вірусу, передає Medical Xpress.

"Мутація D614G (заміна в одній амінокислоті "букви" в генетичному коді білка-шипа) робить шип більш стабільним порівняно з вихідним вірусом SARS-CoV-2. У результаті більш функціональні шипи доступні для зв'язування з рецепторами ACE2 наших клітин, що робить вірус більш заразним", – повідомили дослідники.

Відео дня

Медики під час дослідження з'ясували, що мутація D614G не тільки стабілізує білок-шип, а й змушує його слабкіше зв'язуватися з рецептором АСЕ2. Але такі шипи в нових варіантах коронавірусу виявилися більш живучими, а тому штами заразніші.

Вчені підкреслили, що для більшої ефективності модернізовані вакцини на основі білка-шипа коронавірусу (зокрема, препарати Moderna, Pfizer і Johnson & Johnson) повинні включати код її мутантного варіанта.

Як повідомляв OBOZREVATEL, медики сказали, хто більше схильний до ризику повторного зараження COVID-19.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки