Названо причину вразливості літніх людей щодо коронавірусу

Названо причину вразливості літніх людей щодо коронавірусу

Люди похилого віку найбільш уразливі до коронавірусу, оскільки у їхньому організмі знижена кількість специфічних молекул, що відносяться до мікроРНК.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Тобто до малих некодуючих молекул РНК довжиною 18-25 нуклеотидів. Такого висновку дійшли вчені Університету Огаста в США, повідомляє Aging and Disease.

Зазначається, що мікроРНК (miRNA) у клітинах-господаря націлюються на 3'-нетрансльовану й кодуючу область вірусного генома. Вони блокують їхні функції, створюючи у такий спосіб противірусний ефект.

Названо причину вразливості літніх людей щодо коронавірусу
Відео дня

Під час дослідження фахівці проаналізували людські мікроРНК, націлені на геноми збудників коронавирусів SARS і COVID-19, визначивши зв'язок між їхньою кількістю і віком пацієнта.

Так, усього було знайдено 848 мікроРНК, націлених на геном вірусу SARS, і 873 – на COVID-19. Водночас молекули, які беруть участь у придушенні розмноження нового типу коронавірусу, виявилися пов'язані з різними віковими змінами і захворюваннями.

Зокрема, з'ясувалося, що у людей похилого віку спостерігалося зниження кількості захисних молекул, що й може стати причиною тяжких симптомів і високої смертності від COVID-19 у літніх людей.

Як повідомляв OBOZREVATEL, медики з'ясували, що у людей похилого віку з коронавірусом проявляються нетипові симптоми хвороби у вигляді втрати мови і сильного зневоднення.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки