Названо головні теорії існування "затяжного коронавірусу"

Названо головні теорії існування 'затяжного коронавірусу'

У частини хворих на коронавірус симптоми хвороби залишаються на місяці після одужання. За словами фахівців, існує дві теорії "затяжного COVID-19".

Одна з них говорить про те, що інфекція надовго виводить із ладу органи людини і всі дивні симптоми є наслідком цих ушкоджень. Про це пише "Бабель".

Видання наводить результати дослідження британських учених, які проаналізували симптоми 200 пацієнтів, котрі оговталися від захворювання. Зазначається, що більшість із них перехворіли в легкій формі і були порівняно молодими – до 44 років. Але під час експерименту було виявлено, що у 32% одужалих були проблеми із серцем, 33% – легенями, 12% – нирками, а 25% мали ураження одразу декількох органів.

Відео дня
Названо головні теорії існування ''затяжного коронавірусу''

Водночас прихильники першої теорії "затяжного COVID-19" вважають, що постковідний синдром викликає прихована інфекція в організмі. Наприклад, якщо головний такий симптом після хвороби – це діарея, то вірус, ймовірно, залишився в кишечнику. Якщо в людини продовжилася втрата нюху – значить, коронавірус вразив нервову систему.

Інша теорія полягає в тому, що причиною дивної симптоматики може бути гіперактивна реакція імунної системи, внаслідок якої організм починає атакувати самого себе.

Існує думка, що ''затяжний COVID-19'' частіше буває у жінок

На думку директора Національного інституту з дослідження неврологічних розладів та інсульту в США Авіндра Ната, під час боротьби з інфекцією імунна система проводить точкові атаки. Але коли ця стратегія не дає результату, то ситуація виходить із-під контролю й імунна система починає "килимове бомбардування" – атакує організм, який повинна захищати.

Цю теорію нібито підтверджує те, що у хворих на COVID-19 часто виникають аутоімунні захворювання, наприклад, синдром Гієна – Барре. А також те, що "затяжний коронавірус" частіше буває у жінок, адже їхній організм містить менше тестостерону, який пригнічує імунну систему.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки