Названо лауреатів Нобелівської премії з медицини

5,8 т.
  • Нобелівську премію з медицини присудили за відкриття вірусу гепатиту С

  • Призовий фонд в 10 млн шведських крон ($1,1 млн) лауреати розділять порівну

  • Оголошенням лауреатів премії з медицини відкрився Нобелівський тиждень

Відкрився Нобелівський тиждень

Нобелівську премію з фізіології і медицини присуджено Харві Альтеру, Майклу Хоутону і Чарльзу Райсу.

Як повідомляється в Twitter премії, вчені займаються дослідженням гепатиту С. Після виявлення вірусу гепатитів A і B і розробки тестів, Альтер і його колеги прийшли до висновку, що є ще один невідомий інфекційний агент зі схожими властивостями. Загадкова хвороба стала відома як гепатит "не-А, не-В".

Призовий фонд в 10 млн шведських крон ($1,1 млн) лауреати розділять порівну.

Оголошенням лауреатів Нобелівської премії з медицини відкрився Нобелівський тиждень. 6 жовтня будуть оголошені лауреати премії з фізики, 7 жовтня – з хімії, 8 жовтня – з літератури. 9 жовтня стане відомо, хто отримає Нобелівську премію миру. 12 жовтня визначиться лауреат премії в сфері економіки.

Відео дня

Через пандемію коронавірусу традиційну грудневу церемонію вручення Нобелівських премій в Стокгольмі з особистою участю лауреатів скасували вперше з 1944 року: тоді це було пов'язано з війною. Замість очного заходу організовано телевізійну трансляцію з прямим включенням з різних країн світу. У Норвегії вирішили все ж провести церемонію вручення Нобелівської премії миру, але з меншою кількістю учасників.

Нинішнє нагородження стало 111 в історії Нобелівської премії з медицини. Серед лауреатів було всього 12 жінок. Ніхто ще не отримував Нобелівку в області медицини більш ніж один раз, хоча в інших областях науки такі прецеденти були. Сьогоднішні лауреати приєдналися до списку з 219 колег, також зазначених найпрестижнішою науковою нагородою.

Харві Альєр, Майкл Хогтон і Чарльз Райс

Як писав OBOZREVATEL, Нобелівську премію 2019 року з медицини отримали Вільям Келін, Петер Раткліфф і Грегг Семенца за відкриття того, як живі клітини реагують на кисень.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки