Названо найнебезпечніший ранній симптом COVID-19

Названо найнебезпечніший ранній симптом COVID-19

Одним із найбільш ранніх і дуже небезпечних симптомів коронавірусу COVID-19 є аносмія або втрата нюху, яка обіцяє важку форму перебігу хвороби.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Про це заявили американські вчені з відділення хірургії Університету Цинциннаті. Результати їхнього дослідження опубліковані в науковому журналі ACS Chemical Neuroscience.

За словами фахівців, втрата нюху в пацієнтів із коронавірусом пояснюється тим, що інфекція проникає в організм за допомогою білків, які беруть участь у розпізнаванні запахів.

Названо найнебезпечніший ранній симптом COVID-19
Відео дня

Водночас, зазначають вчені, дуже важливий і ступінь прояву цього першочергового симптому, оскільки найчастіше саме він свідчить, у якій формі – легкій чи ні – протікатиме захворювання.

Під час дослідження, американці проаналізували статистику історій хвороб заражених коронавірусом. Вони дійшли такого висновку: чим серйознішою була аносмія, тим важчими у хворого будуть і лихоманка, кашель, задишка, а також загалом перебіг хвороби.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше український лікар-педіатр Євген Комаровський зазначив, що одним із найпоширеніших симптомів COVID-19 хворі називають зниження почуття смаку та нюху.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки