Небезпечніші у 270 разів: вчені заявили про десятки мутацій COVID-19

Вчені заявили про десятки мутацій COVID-19

Коронавірус мутував у щонайменше 30 різних штамів, більшість із яких небезпечніші для людини.

Такі висновки озвучили вчені з Чжецзянського університету в Китаї, пише з посиланням на дослідження Daily Mail.

Найагресивніші мутації зі знайдених у чжецзянських пацієнтів виявилися такими ж, які поширені в Італії та Іспанії, а менш активні – такими ж, що найчастіше зустрічаються в США, зокрема в штаті Вашингтон.

Небезпечніші у 270 разів: вчені заявили про десятки мутацій COVID-19
Відео дня

Автори дослідження запевнили, що вони першими змогли довести, що мутація коронавірусу може призвести до зміни тяжкості захворювання. Так, найагресивніші штами збудника COVID-19 здатні досягати в 270 разів більшого вірусного навантаження, ніж найслабші.

Дослідники попередили, що слабші мутації коронавірусу не означають зниження ризику летального результату для всіх груп людей.

Наприклад, два пацієнти з Чжецзяня віком приблизно 30 і 50 років заразилися слабкими мутаціями, після чого недуга в кожного з них мала важкий перебіг. У підсумку обидва видужали, однак більш старшого хворого довелося покласти в реанімацію.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше китайські вчені виявили новий мутований підтип коронавірусу COVID-19, який має рекордно довгу здатність заражати інших.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки