Нова генна вакцина від COVID-19 показала високу ефективність – дослідження

Нова генна вакцина від COVID-19 показала високу ефективність – дослідження

Згідно з недавніми повідомленнями міжнародної дослідницької групи, нова генна однодозова вакцина від COVID-19 – AAVCOVID, показала високу ефективність у відношенні індукції відповідей антитіл і клітинного імунітету. Вона забезпечувала нелюдським приматам майже повний захист від зараження живим вірусом SARS-CoV-2.

Після того як на початку 2020 року були опубліковані генетичні послідовності нового коронавірусу, група вчених почала розробку і тестування генетичних вакцин проти вірусу. У новому підході використовується унікальний вектор аденоасоційованого вірусу (AAV), який був розроблений багато років тому Люком Х. Ванденбергом, доктором філософії з відділу офтальмології в Mass Eye and Ear, членом Mass General Brigham. Цей вектор виявився ефективним носієм вакцини, які можуть застосовуватися до широких груп населення.

Відео дня

Нове дослідження, опубліковане нещодавно в журналі Cell Host & Microbe, являє собою перше рецензоване дослідження, його результати показали доклінічну ефективність вакцини AAVCOVID.

Що собою являє AAVCOVID

AAVCOVID – це стратегія вакцинації, в якій використовується вектор AAV – добре вивчений клас вірусних векторів, використовуваних в схвалених методах генної терапії для доставлення генетичних послідовностей антигенів шипового білка вірусу SARS-CoV-2. У вакцині використовується спеціальний AAV – rh32.33.

Хоча існують і інші вірусні векторні вакцини, вони значно відрізняються від аденовірусних вакцин, деякі з яких зараз схвалені у всьому світі для лікування COVID-19.

Переваги нової вакцини AAVCOVIDБезпека і масштабованість

Унікальними перевагами AAV є більш ніж 25-річний досвід клінічного застосування і велика індустрія AAV, яка може бути використана для швидкого розгортання потенційної вакцини.

За підтримки Novartis Gene Therapies було показано, що виробництво вакцини AAVCOVID здійснюється за допомогою ефективних, масштабованих і усталених виробничих процесів.

У жодній тваринної моделі будь-які побічні ефекти не спостерігалися.

Зберігання при кімнатній температурі

Вакцина стабільна при зберіганні при кімнатній температурі до одного місяця, що полегшує її транспортування і використання в умовах різних країн.

Стійкий імунний ефект

Підтримка імунітету на піковому рівні протягом як мінімум 11 місяців після імунізації одноразовою дозою.

Результати дослідження

Дві вакцини-кандидата AAVCOVID з різними антигенами вірусу SARS-CoV-2 були проаналізовані в серії експериментів для вимірювання ефективності, тривалості відповіді, активності та стабільності. Кандидати були отримані на основі генетичних даних, зібраних на уханьському штамі вірусу SARS-CoV-2.

Було виявлено, що одна вакцина-кандидат, AC1, перевершує за своєю здатністю викликати стійкі імунні відповіді на моделях гризунів і нелюдських приматів.

Ранні дослідження на мишах показали, що однократна ін'єкція кандидата AC1 AAVCOVID здатна індукувати значні рівні антитіл і Т-клітин, при цьому рівні антитіл зберігалися понад шість місяців.

Потім, щоб краще зрозуміти, як вакцина може працювати на людях, кандидат AC1 AAVCOVID був вивчений на нелюдській моделі приматів. Вакцина AC1 привела до того, що рівень антитіл досяг піку на 11 тижні та залишався на піку протягом як мінімум 11 місяців. Антитіла були виявлені в тканинах легенів, що може свідчити про пом'якшення деяких легеневих ефектів інфекції COVID-19. Вакцина також викликала довготривалі Т-клітинні відповіді функціональної пам'яті.

Різні варіанти COVID-19, включаючи варіант Дельта, також нейтралізувалися сироваткою від кандидата AC1 у вакцинованих тварин. Як і інші вакцини, які наявні зараз на ринку, варіанти коронавірусу нейтралізуються в меншій кількості в порівнянні з родовим штамом.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки