МоваЯзык

/ Пульмонологія

Пандемія COVID-19 для вакцинованих людей закінчилася?

2.3т
Читати матеріал російською

Свіжа статистика з дослідження медпрацівників допомогла Центрам США по контролю і профілактиці захворювань заявити, що повністю вакциновані люди можуть обходитися без масок.

Як повідомляє агентство CNN, дослідження показало, що використання вакцин Moderna і Pfizer в реальному житті забезпечувало 94% захист для медичних працівників, які пройшли вакцинацію на початку впровадження вакцини. Одна доза забезпечила 82% захист, повідомила команда під керівництвом CDC в щотижневому звіті агентства MMWR.

За словами директора CDC доктора Рошель Вленські, ранні та недавнє дослідження підштовхнули CDC до вирішення послабити свої рекомендації про те, кому і коли потрібно носити маску. "У цьому звіті представлена ненайпереконливіша на сьогоднішній день інформація про те, що вакцини проти COVID-19 працюють, як очікувалося, в реальному житті", - йдеться в заяві Вленські в п'ятницю.

"Вакцини проти COVID-19 ефективні для запобігання захворювання COVID-19, особливо важких захворювань і смерті", - йдеться в повідомленні CDC на своїй новій веб-сторінці з інструкціями для повністю вакцинованих.

"Вакцини проти COVID-19 знижують ризик поширення COVID-19 людьми"

CDC повідомляє, що люди, вакциновані проти COVID-19, можуть обходитися без масок в приміщенні і на вулиці.

Після декількох тижнів розмов з людьми про те, що навіть повністю вакциновані люди можуть переносити вірус в носі, роті або горлі і дихати ним або випльовувати його на інших, CDC заявляє, що докази показують, що це малоймовірно.

Причина - вірусне навантаження. По крайней мере, три великих дослідження показали, що у повністю вакцинованих людей навряд чи буде позитивний результат тесту на коронавірус, що вказує на те, що вони не переносять його в своєму організмі, незалежно від того, чи є у них симптоми чи ні.

У CDC ведуться суперечки про те, як найкраще порадити американцям маски.

Пандемія COVID-19 для вакцинованих людей закінчилася?

Останнє дослідження було опубліковано в п'ятницю. "Ця оцінка, проведена в іншій дослідницькій мережі з великим розміром вибірки з більш широкою географією, ніж в клінічних випробуваннях, незалежно підтверджує дані про ефективність вакцини в США серед медичних працівників, про яких вперше було повідомлено 29 березня", - йдеться в повідомленні CDC .

У дослідженні взяли участь більше 1800 співробітників, і вони порівняли людей з позитивним результатом на коронавірус з негативними.

"Медичний персонал схильний до високого ризику зараження COVID-19", - йдеться в звіті. "Раннє поширення двох мРНК вакцин COVID-19 (Pfizer-BioNTech і Moderna) серед медичного персоналу надало можливість вивчити ефективність вакцини в реальних умовах", - додали вони.

Реальні дані показують низький ризик проривний інфекції.

"Перше в США дослідження ефективності проектної вакцини з негативним результатом на декількох ділянках серед медичного персоналу показало, що одна доза вакцини Pfizer-BioNTech або Moderna COVID-19 ефективна проти симптомів COVID-19 на 82%, а 2 дози - на 94%".

За словами доктора Пітера Хотеза, фахівця з вакцин та декана школи тропічної медицини Медичного коледжу Бейлора в Х'юстоні, зі збільшенням кількості вакцинованих американців ризик зараження знижується.

За даними CDC, майже 47% населення США отримали хоча б одну дозу вакцини COVID-19, а близько 36% населення США повністю вакциновані.

"Швидкість передачі сильно знижується", - сказав Хотез кореспондентам CNN Алісин Камерота і Віктору Блеквелла в п'ятницю.

Пандемія COVID-19 для вакцинованих людей закінчилася?

"І я думаю, що ще одним справді важливим моментом є дані, отримані з інших країн, таких як Ізраїль, які показують, що будь-хто, хто дійсно отримує безсимптомне інфекційне захворювання - що дуже рідко - значно знижує вірусне навантаження і поширення вірусів, тому це дійсно перериває передачу, що є такою гарною новиною і такою захоплюючою ".

Президент Джо Байден підтвердив, що американці будуть користуватися своїм власним сумлінням, щоб переконатися, що вони вакциновані, перш ніж відмовлятися від масок. "Ми не збираємося виходити і заарештовувати людей", - сказав Байден у своєму виступі в четвер.

В основі нового керівництва є деякі застереження щодо науки. Наразі схоже, що дозволені вакцини дуже ефективні проти виникаючих нових варіантів вірусу. Але про 100%-ві гарантії мова не йде.

Також невідомо, наскільки добре вакцини захищають людей з ослабленою імунною системою, в тому числі онкологічних хворих і людей з аутоімунними захворюваннями, які приймають імунодепресанти.

Крім того, CDC повідомляє, що неясно, як довго триває захист від вакцини проти коронавируса, хоча дослідження показують, що це не менш шести місяців і, ймовірно, довше.

Ще в квітні, коли CDC сказав, що повністю вакциновані люди повинні як і раніше носити маски всередині приміщень, коли знаходяться поруч з іншими людьми, агентство відзначило, що заохочення людей до вакцинації може бути законним фактором у зміні даного керівництва.

"Таким чином, ослаблення деяких профілактичних заходів для повністю вакцинованих людей може бути потужним мотиватором для вакцинації і, таким чином, має бути важливою метою програми вакцинації в США", - йдеться в цих рекомендаціях, які опубліковані на сайті CDC.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини