Постійне покашлювання: лікарка назвала ймовірні причини

Постійне покашлювання: лікарка назвала ймовірні причини

Постійне несильне покашлювання у здорової людини може свідчити про дисбаланс в організмі.

"Це ще не ознака хвороби. Це ознака дисбалансу в організмі. Тобто передхворобливий стан. Але він може тривати дуже довго", – попередила лікарка-пульмонологиня Вікторія Ялтонська в ефірі ObozTV.

"Якщо немає додаткових хвороботворних чинників, то можна дуже довго "кхекати". Кашель – це захисний рефлекс організму", – зазначила медичка.

Вона пояснила, що покашлювання "вмикається" в тому випадку, якщо слизовим оболонкам не вдається самостійно очищатися від пилу та інших мікрочастинок, які потрапляють в організм під час дихання.

Відео дня

На думку Ялтонської, в такому випадку не потрібно вживати препарати проти кашлю.

"Спочатку треба проаналізувати, що може бути найбільш імовірною причиною. Якщо це куріння – треба спробувати виключити його хоча би на 1-2 місяці. Можливо, цього вже буде цілком достатньо. Або сухе повітря – а увімкнені кондиціонери зазвичай його пересушують. Тоді можна встановити зволожувач повітря", – навела вона приклад.

Також необхідно пройти обстеження у лікаря. MedOboz нагадує, що несильний кашель може виникати при туберкульозі, хворобах серця, хронічному трахеїті, бронхіті, захворюваннях гортані, горлянки та інших.

Кашель – це захисний рефлекс організму

Раніше OBOZREVATEL розповідав про "підступне" захворювання органів дихання – бронхіальну астму, яка у 50-70% випадків протікає в легкій формі та може "маскуватися" під інші недуги.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки