Препарати від алергії можуть бути ефективними при СOVID-19 – дослідження

  • Антигістамінні ліки здатні знизити ризик інфікування COVID-19

  • Вони були протестовані на культурі клітин при різних концентраціях

Препарати від алергії можуть бути ефективними при СOVID-19 – дослідження

Антигістамінні препарати здатні проявляти противірусну дію, спрямовану на збудника COVID-19.

Цю властивість ліків від алергії виявили американські вчені, передає MedicalХpress.

Дослідники, проаналізувавши медичні записи, виявили, що люди віком 61 рік та старше, які приймали певні антигістамінні препарати, мали менше шансів отримати позитивний результат тесту на коронавірус, ніж ті, хто не приймав ліки.

Потім вчені протестували гідроксизин, дифенгідрамін та азеластин на здатність пригнічувати коронавірус в культурі клітин. Препарати були протестовані при різних концентраціях, щоб знайти оптимальну дозу для придушення вірусу.

Відео дня

Було виявлено, що серед трьох ліків азеластин пригнічує вірус SARS-CoV-2 в дозі, яка була менше, ніж кількість речовини в назальному спреї. Два інших антигістамінних препарати вимагали більш високих концентрацій. За словами вчених, щоб говорити про більш точні дані необхідні клінічні випробування для визначення ефективності препаратів в профілактиці, ранньому лікуванні та в якості вторинної терапії важкої форми COVID-19.

Імовірно, механізм дії цих антигістамінних препаратів полягає в порушенні взаємодії вірусу з білком ACE2, або в зв'язуванні з іншим білком, відомим як сигма-рецептор, який може заважати реплікації SARS-CoV-2.

Раніше MedOboz писав, що вчені назвали найчастіші ускладнення COVID-19. Найбільш поширеними є порушення з боку дихальної, серцево-судинної та видільної систем.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки