Щеплення БЦЖ від коронавірусу: епідеміологиня пояснила зв'язок

Щеплення БЦЖ від коронавірусу: епідеміологиня пояснила зв'язок

Вакцина для профілактики туберкульозу – БЦЖ – не може запобігти поширенню коронавірусу, оскільки обидва збудники мають різні структури.

Таку думку OBOZREVATEL висловила завідувачка лабораторії грипу Інституту епідеміології Алла Мироненко, коментуючи заяву нідерландських вчених про те, що вакцина від туберкульозу може допомогти іммунній системі боротися з коронавірусом.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Коронавірус
Відео дня

"Можливо, нідерландські вчені знають більше, ніж ми. Але БЦЖ – це паличка Коха, яка спричинює туберкульоз і є досить стійкою в довкіллі. Коронавірус же має іншу структуру, і поки не дуже зрозуміло, до чого тут вакцина БЦЖ", – підкреслила вона.

"На Заході колись від неї відмовилися через те, що за умов достатнього білкового харчування можна уникнути туберкульозу навіть в разі інфікування ним. Ці країни харчуються більш збалансовано, ніж ми в Україні. І, до речі, рівень поширення туберкульозу в наших гірських областях на заході завжди був вищим проти решти регіонів саме тому, що там масово відмовлялися від вакцинування БЦЖ", – зазначила лікарка.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Алла Мироненко пояснила, чому коронавірус в Україні атакував молодь 20-50 років, а не літніх людей, як у країнах Заходу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки