Протигрипозна вакцина може захистити від коронавірусу

Протигрипозна вакцина може захистити від коронавірусу

Наукові дослідження показали, що вакцинація проти грипу може посилювати вроджений імунітет, що, ймовірно, допоможе протистояти COVID-19 під час поточної пандемії.

Такі результати отримали вчені з Нідерландів, їх стаття опублікована на medRxiv.

Вони вважають, що чотирьохвалентна інактивована вакцина проти грипу, яка використовувалась в Нідерландах в сезоні 2019-2020, може підвищувати стійкість організму до ковіду і полегшити його перебіг. Свої припущення вчені перевіряли на культурах імунних клітин (in vitro).

Протигрипозне щеплення може захистити від COVID-19
Відео дня

Також було виявлено, що співробітники нідерландських лікарень, які отримали щеплення від грипу, хворіли рідше.

Як повідомляв MedOboz, препарат Ремдесівір не впливає на виживаність пацієнтів з COVID-19 і не прискорює процес їх одужання.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки