Розвінчано гучний фейк про коронавірус у бананах: звідки ростуть ноги

Розвінчано гучний фейк про коронавірус у бананах: звідки ростуть ноги

Напевно, багато хто з вас вже отримали від друзів-знайомих повідомлення про те, що в зв'язку з поширенням китайського коронавірусу варто відмовитися від вживання бананів – мовляв, інфекція може причаїтися і там.

Однак медики закликають не слухати подібні "лякалки", оскільки це не більше, ніж фейк.

"Припиніть панікувати й поширювати в месенджерах усілякі лякалки про коронавіруси й банани", – йдеться в пості Facebook групи "По той бік новин".

Розвінчано гучний фейк про коронавірус у бананах: звідки ростуть ноги
Відео дня

Читайте: У Києві зареєстрували випадок коронавірусу

У повідомленні йдеться, що, по-перше, стандартне фейкове повідомлення, яке зараз може отримати кожен, говорить про загрозу вірусу n7n9, тоді як збудник, про який зараз усі говорять і відстежують у світі – це коронавірус 2019-nCoV. Найімовірніше, корінням фейк сягає ще 2013 року, коли вирував H7N9, відомий як "пташиний грип".

Вірусне повідомлення масово поширюють у Facebook

Наразі цей фейк облетів уже всі російськомовні країни, а вперше його відстежили в Казахстані. Там, до речі, ці дані довелося спростовувати віцеміністру охорони здоров'я.

"Інформація про "заражені банани" з півдня не відповідає дійсності. Варто довіряти тільки перевіреним і офіційним джерелам. Щодо цього Міністерство охорони здоров'я вже звернулося до відповідних органів для пошуку й притягнення до відповідальності осіб, які поширюють недостовірні відомості", – заявив на брифінгу віцеміністр охорони здоров'я Казахстану Камалжан Надиров.

Читайте: "Ми стоїмо на останній межі": медсестра з Уханя розповіла правду про коронавірус

Варто зазначити, що поки немає ніяких офіційних підтверджень чи згадок про те, що коронавірусом можна заразитися через банани. Їх і не буде, тому що цей збудник передається від тварини до людини й від людини до людини.

Також у пості назвали неможливою вірогідність захворіти й через посилки з Китаю. "Імовірність того, що 2019-nCoV зможе існувати поза організмом ссавців більше, ніж дві доби, зводиться майже до нуля. Крім того, потрібна певна кількість вірусу, щоб занедужати. Через предмети побуту, які кілька тижнів подорожували, це нереально", – йдеться в повідомленні.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, що китайський вчений попередив про ризик глобальної епідемії через коронавірус.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки