Рубці та задишка: лікарі вказали на небезпеку після одужання від COVID-19

Рубці та задишка: лікарі вказали на небезпеку після одужання від COVID-19

Пацієнти з пневмонією, які побороли коронавірус COVID-19, можуть після одужання страждати хронічними захворюваннями легенів.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Про це повідомляють китайські лікарі, які провели комп'ютерну томографію пацієнтів після виписки, передає Science News.

Дослідники фіксували пошкодження легенів від щільних скупчень затверділої тканини, яка блокує кровоносні судини в крихітних повітряних мішечках, що називаються альвеолами, які поглинають кисень, до уражень тканин навколо альвеол.

Рубці та задишка: лікарі вказали на небезпеку після одужання від COVID-19
Відео дня

Довгострокові дослідження пацієнтів з ГРВІ показали, що приблизно третина людей, які оговталися від важких випадків, залишилися з постійним пошкодженням легенів. При цьому в разі пневмонії з COVID-19 фіксувалися ураження обох легень.

Лікарі відзначили, що у деяких пацієнтів аномалії в легенях будуть утворюватися в шарах рубцевої тканини, відомої як легеневий фіброз. Через це легені не отримують достатньої кількості кисню. Люди з легеневим фіброзом зазвичай страждають від задишки, що обмежує їх фізичну активність.

Як повідомляв OBOZREVATEL, лікарі попередили, що скупчення людей, пил і малорухливий спосіб життя можуть бути небезпечними для роботи легенів, особливо в період пандемії COVID-19.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки