Скільки коронавірус живе на поверхнях: названо час

Скільки коронавірус живе на поверхнях

Коронавірус залишається життєздатним і заразним у вигляді крапель у повітрі протягом декількох годин, а на поверхні – кілька днів.

Такого висновку дійшли вчені Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID), що входить до складу Національного інституту охорони здоров'я США, повідомляє Reuters.

Три чверті вірусних частинок, які потрапляють у повітря, втрачають здатність заражати через щонайменше 66 хвилин. А ось 25% все ж можуть бути небезпечні. До кінця третьої години половина з цих 25% стає нежиттєздатною.

Відео дня
Скільки коронавірус живе на поверхнях

Дослідники провели експеримент, спробувавши імітувати вірус, перенесений від зараженої людини на повсякденні поверхні в домашніх умовах або в лікарні. За допомогою аерозолю частинки збудника розпорошили, як під час кашлю.

На поверхнях COVID-19 затримався на різний час. На пластику й нержавній сталі виявився життєздатним до трьох днів. На картоні він "помер" за 24 години. Для міді знадобилося 4 години, щоб вірус став неактивним.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше лікарі виявили, що коронавірус може залишатися в організмі протягом п'яти тижнів після зараження.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки