МоваЯзык

/ Пульмонологія

Скільки людей насправді померло від COVID-19: приголомшливі результати дослідження

30т
Читати матеріал російською

Реальна кількість смертей від коронавірусу (COVID-19) у світі може бути принаймні на 130 тисяч більшою, ніж говорить офіційна статистика.

Про це свідчать результати дослідження BBC. Офіційно з початку пандемії через COVID-19 померло 440 тисяч людей в усьому світі. Як зазначає видання, огляд попередніх даних про смертність у 27 країнах показує, що в багатьох із них за час пандемії померло більше людей, ніж за такий самий період протягом попередніх років – навіть з урахуванням померлих від COVID-19.

Це так звані "надлишкові смерті" – ті, що перевищують середні показники попередніх років. Вони показують, що реальні наслідки пандемії серйозніші, ніж ідеться в офіційній статистиці урядів. Щоб виміряти надлишкову смертність, видання використало дані про кількість померлих з будь-яких причин. Така інформація публікується управліннями запису актів громадянського стану, міністерствами охорони здоров'я або статистичними агентствами.

Скільки людей насправді померло від COVID-19: приголомшливі результати дослідження

Видання уточнило, що частково "надлишкову смертність" можна пояснити недостатньо точним підрахунком статистики коронавірусу, частково – впливом пандемії на перевантаженість національних систем охорони здоров'я та іншими факторами.

Точність даних щодо COVID-19 залежить від того, скільки тестів робить влада і чи охоплює офіційна статистика смерті за межами лікарень.

Голова статистичного відділу ВВС Роберт Кафф зазначив, що інформація є попередньою: точної "турнірної таблиці", яка показувала б найбільші втрати, немає. Водночас можливо порівнювати дані з різних країн за час першої хвилі пандемії та зробити певні висновки.

"Більш стабільною є ситуація в країнах, де кількість померлих сягнула піку й тепер повернулася до нормальних або близьких до них показників. Серед них Британія, Іспанія, Італія та Бельгія, смертність в яких зросла на 30%. Це сильно відрізняється від ситуації в Японії, Німеччині та низці інших країн, де смертність за тиждень відхилялася не більш як на 5% від норми", – зазначив він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, китайські медики розробили показник критичного стану пацієнтів, який вказує на високий ризик летального результату від коронавірусної інфекції пацієнтів відділень інтенсивної терапії.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

Автор
0
Коментарі
14
2
Смішно
2
Цікаво
15
Сумно
1
Треш

Блоги медицини