Скільки років потрібно на імунітет від коронавірусу: лікар дав відповідь

14,6 т.
Скільки років потрібно на імунітет від коронавірусу: лікар дав відповідь

На вироблення колективного імунітету від коронавірусу COVID-19 може піти від одного до трьох років.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Як заявив в інтерв'ю KharkivToday лікар-імунолог вищої категорії, завідувач лабораторією іммунореабілітологіі Інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова Академії медичних наук України Андрій Волянський, все буде залежати від дуже багатьох чинників.

Скільки років потрібно на імунітет від коронавірусу: лікар дав відповідь
Відео дня

"В першу чергу, від виробництва вакцини. Вакцинація – кращий спосіб імунізації населення. По-друге, це буде залежати від карантинних заходів. Якщо карантин жорсткий, як зараз, буде мало інфікованих, але є і зворотна сторона медалі – мало імунних", – зазначив він.

За словами лікаря, ми не дозволяємо здоровим молодим людям і дітям зустрічатися з вірусом, на нього відповідати і не обзаводимося захищеним імунним прошарком населення, який захищає себе та інших.

При цьому Волянський визнав, що, швидше за все, карантин вплинув на кількість нових інфікованих.

"Але ми не знаємо, як було б, якби карантину не було. Майже всі країни світу заснували пакет ізоляційних заходів, порівнювати ні з чим, але, безумовно, свою роль карантин зіграв", – вважає він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Андрій Волянський заявив, що перший пік коронавірусу COVID-19 українці вже пройшли на початку квітня.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки