МоваЯзык

/ Пульмонологія

Скільки українців захворіли на COVID-19 повторно: лікар вивів формулу

21.5т
Читати матеріал російською

В Україні немає масових випадків повторного зараження коронавірусом – відсоток таких становить 0,109. Більшість же перехворілих українців є захищеними перед вірусом завдяки антитілам.

Про це заявив відомий інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський. На своїй сторінці у Facebook він дав відповіді щодо того, хто хворіє на COVID-19 вдруге і чи варто цього лякатися, а також пояснив можливу причину нинішнього спалаху.

"Проста математична задачка. Беремо всіх перехворілих – тільки офіційні дані, адже розуміємо, що реальні цифри набагато більші, але… Це 1 млн 244 тис. 190 людей (на 18 березня вже 1 248 782. – Ред.). Беремо кількість офіційно підтверджених повторних випадків – 1362. Відсоток порахувати може і шестикласник. Виходить, немає ніякого масового зараження по другому колу. Отже, фактично більшість перехворілих є нині захищеними. Т-клітини та антитіла на місці й виконують свою функцію. Тоді нащо лякати", – наголосив медик.

За його словами, нині в Україні дійсно напружена ситуація і значний спалах захворюваності на коронавірус. Проте, висловив переконання лікар, це однозначно інфікуються ті, хто не хворів раніше.

"Будь-які твердження щодо масових повторних заражень не мають під собою ні наукового, ні фактичного підґрунтя", – додав Дубровський.

На його думку, відповісти на запитання, чому зараз відбувається спалах COVID-19, складно. Водночас він назвав декілька версій, наприклад:

  • сезонність – відсутність морозу, сприятливий кліматичний фон для розповсюдження вірусу, зимовий авітаміноз та природнє послаблення імунітету;

  • новий штам на території України.

"Перша версія має певну рацію, але багато чого не сходиться. Ще не було значного потепління, дощів. Зараження переважно відбувається в закритих приміщеннях за близького контакту. Не буває такого масового різкого зниження імунітету… Друга версія трохи більше схожа на правду. Спалах, як і рік тому, розпочався на прикордонних територіях (Закарпаття, Івано-Франківська обл.). Щось дуже нав’язується думка про кордон… Точніше, його перетин іноземцями чи нашими громадянами з порушенням обсервації", – припустив лікар Дубровський.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з’ясували, що люди, які перехворіли на COVID-19, захищені від повторного зараження щонайменше протягом шести місяців. Однак старші від 65 років більше схильні до повторного інфікування.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

Автор
0
Коментарі
10
0
Смішно
2
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини