МоваЯзык

/ Пульмонологія

Сльози можуть вказати на хвороби: вчені розробили тест-пристрій

За сльозами можна діагностувати від діабету до раку і недоумства

За сльозами можна діагностувати від діабету до раку і недоумства. Джерело: stihi.ru

stihi.ru

Вчені заявили про розробку тест-пристрою, що виявляє серйозні хвороби з аналізу сліз.

Як пише Daily Mail, над винаходом працюють інженери з Університету Кобе в Японії.

Сльози збираються за допомогою смужки паперу, а потім поміщаються в сканер, який досліджує їх на наявність екзосом, частинок, які діють як кур'єри між клітинами, несучи такі матеріали, як гени і білки. Наприклад, якщо вони пішли з ракової клітини, вони будуть нести мутовані гени й білки.

"Використання сльози може значно знизити витрати на тестування і дозволити набагато швидше виявлення злоякісних новоутворень грудей, ніж мамографія", – зазначили фахівці.

Пристрій може з'явитися в продажі в наступному році.

Тим часом інша група вчених із Токійського університету використовує сльози, щоб допомогти людям із діабетом контролювати рівень цукру в крові без проколювання пальця.

Дослідження 100 осіб із діабетом ІІ типу показало, що рівні глікоальбуміна (модифікованого білка, який відображає середній рівень глюкози в крові за попередні два тижні) в сльозах корелюється з рівнем у крові.

Провідний дослідник доктор Масакадзу Айхара повідомив, що зараз вони допрацьовують свою систему для комерційного використання.

А в лютому вчені оголосили, що вони можуть використовувати сльози для перевірки на синдром Шегрена, коли імунна система помилково атакує залози, що виробляють рідини, такі як сльози і слина. Він також часто вражає секретуючий слиз залози в легенях і може спричинити запалення в нирках і нервовій системі.

Також дослідники розробляють тестування сльози на хворобу Альцгеймера. Піонери з Університету Дебрецена в Угорщині повідомили, що у людей, у яких розвивається це захворювання, спостерігаються характерні зміни білка в сльозах.

Аніс Бармада, аспірант-біолог Кембриджського університету, який займався аналізом сліз, сказав, що скоро сльози можуть знайти набагато більше діагностичних застосувань.

За його словами, сльози містять безліч маркерів, які можна використовувати для діагностики широкого спектра деяких з найбільш поширених і руйнівних захворювань. Ці маркери часто виявляються в крові, але їх набагато легше отримати зі сліз.

Як повідомляв OBOZREVATEL, іспанські вчені з'ясували, що в сльозах людини наявні такі ж маркери COVID-19, як і в крові, що дозволить використовувати їх для визначення тяжкості захворювання.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

0
Коментарі
0
0
Смішно
1
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини