У Johnson & Johnson заявили про брак доказів зв'язку між їхньою вакциною та тромбозами

У Johnson & Johnson заявили про брак доказів зв'язку між їхньою вакциною та тромбозами

На цей момент немає достатньої кількості доказів зв'язку між вакциною проти коронавірусу від компанії Johnson & Johnson і утворенням тромбів.

Про це йдеться в листі вчених із Janssen, підрозділу Johnson & Johnson, що займається вакцинами, опублікованому в медичному журналі The New England Journal of Medicine.

Тромбози після вакцинації дослідники назвали рідкісним ускладненням. Зазначається, що воно може бути пов'язане з тим, що під час розробки вакцини було використано аденовірус. Нагадаємо, що препарат від Johnson & Johnson створений на основі вірусу людини, а вакцина AstraZeneca, після введення якої у людей теж виникали тромби, – аденовірусу шимпанзе.

Відео дня

Ці аденовіруси значно відрізняються один від одного, через що дві вакцини можуть мати абсолютно різні біологічні ефекти.

"Необхідні додаткові докази, щоб прояснити спостереження тромбів... Ми продовжуємо тісно співпрацювати з експертами і регулювальними органами для оцінки даних, і ми підтримуємо відкриту передачу цієї інформації професіоналам охорони здоров'я та громадськості", – вказано в повідомленні.

Нагадаємо, в США FDA і CDC у вівторок, 13 квітня, рекомендували зупинити використання вакцини Johnson & Johnson через шість повідомлень про тромбози на майже сім млн введених доз.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки