МоваЯзык

/ Пульмонологія

У крові людини знайшли п'ять ознак смертельної форми коронавірусу

47.2т
Читати матеріал російською

Учені дійшли висновку, що тяжкість захворювання й ризик смерті від коронавірусу можна визначити за аналізом крові. Вони провели дослідження в 299 пацієнтів із COVID-19.

За словами дослідників з Університету Джорджа Вашингтона, ступінь серйозності захворювання COVID-19 може залежати від п'яти виявлених у крові показників, які називаються біомаркерами, передає DailyMail.

Як виявилося, підвищені рівні IL-6, D-димер, CRP, LDH і феритину в крові пов'язані з більш високим ризиком тяжкого перебігу захворювання та смерті.

У крові людини знайшли п'ять ознак смертельної форми коронавірусу

У крові людини знайшли п'ять ознак смертельної форми коронавірусу. Джерело: Фото: tk.media

Фото: tk.media

Зокрема, фахівці з'ясували, що підвищені рівні п'яти біомаркерів провокують запалення і порушення згортання крові. Особливо небезпечними були ситуації, коли рівень LDH (або ЛДГ) був вище 1200 одиниць/л, а рівень D-димера був вище 3 мкг/мл.

Пацієнти з цими показниками були госпіталізовані, лежали в лікарнях за підтримки штучної вентиляції легень, дехто, на жаль, помер.

Учені сподіваються, що біомаркери допоможуть визначати лікарям інтенсивність терапії.

Зараз лікарі визначають ризик смерті від коронавірусу, ґрунтуючись на віці й раніше наявних захворюваннях у пацієнта. Ожиріння, цукровий діабет, хвороби серця й ослаблена імунна система підвищують ризик летального результату.

Як повідомляв OBOZREVATEL, лікар Олег Яковенко заявив, що інфікована коронавірусом людина стає заразною за дві доби до прояву симптомів хвороби.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
22
1
Смішно
10
Цікаво
26
Сумно
7
Треш

Блоги медицини