У крові людини знайшли "тріаду", яка може вказати на важкий COVID-19
Учені виявили в крові пацієнтів із коронавірусом загальну імунну сигнатуру, яку можна використовувати для того, щоб передбачити, наскільки серйозно захворіла людина і в такий спосіб полегшити підхід до її лікування.
Дослідження провели фахівці з Інституту Френсіса Кріка, Королівського коледжу Лондона й Фонду охорони здоров'я Гая та Сент-Томаса. Про це повідомляє MedicalXpress.
Зазначається, що команда проаналізувала зразки крові 63 пацієнтів із COVID-19, які лікувалися в лондонських лікарнях Гая і святого Томаса. Серед декількох молекул, які експресуються на атипових рівнях у крові, виділили три, які можуть вказувати на розвиток хвороби. Їх учені називають "тріадою", що складається з IP-10, інтерлейкіну-10 (ІL-10) та інтерлейкіну-6 (IL-6).
Зокрема, протікання COVID-19 у пацієнтів, у яких під час першого надходження до лікарні було виявлено значно вищі рівні цих молекул, згодом стало більш тяжким. Також з’ясувалося, що тріада є суворішим клінічним показником тяжкості захворювання, ніж ті, які зазвичай використовуються, враховуючи С-реактивний білок і інші.
Крім того, фахівці помітили, що серед усіх пацієнтів вимір рівнів IP-10 у крові, взятої в перший день перебування в лікарні, був найточнішим на сьогодні способом прогнозування того, як довго пацієнт залишиться в медустанові. Тепер дослідники шукають нових співробітників, які допоможуть розробити надійні й легко застосовні тести для цих молекул.
"Оскільки ми наближаємося до зимового сезону грипу, поряд із загрозою відновлення випадків COVID-19, можливо, що наші лікарні виявляться під великим тиском. Щоб упоратися з цим, ми повинні озброїти наших лікарів інструментами, щоби вони могли робити обґрунтовані висновки про те, в яких пацієнтів може бути покращення, а кому може знадобитися терміновіша допомога", – пояснив керівник проєкту Адріан Гейден, який очолює Лабораторію імунного нагляду Кріка.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше американські вчені виявили ознаки стійкого імунітету до нового типу коронавірусу.