У людей виявили гени, які борються з коронавірусом

У людей виявили гени, які борються з коронавірусом

Вчені з Інституту медичного відкриття Санфорда Бернхема Пребіса (SPB, США) ідентифікували набір генів людини, які борються з коронавірусом SARS-CoV-2.

Їх пов'язали з інтерферонами – передовими борцями з вірусами в організмі. Дані про дослідження опубліковано на порталі Molecular Cell.

За словами фахівців, вони змогли отримати нове уявлення про те, як вірус використовує людські клітини, в які проникає. Проте вони ще шукають його слабкі місця, щоб розробити оптимальні противірусні препарати.

Вчені виявили гени, які борються з COVID-19
Відео дня

Загалом ідеться про інтерферон-стимульовані гени (ISG), які контролюють розмноження вірусу при COVID-19. Про такі вчені знали і за атипової пневмонії 2002-2004 років, спричиненої коронавірусом SARS-CoV.

"Ми виявили, що 65 ISGs контролюють інфекцію SARS-CoV-2. Серед них ті, які пригнічують здатність вірусу проникати в клітини; пригнічують вироблення РНК вірусу; кластер генів, які пригнічують збірку вірусу", – пояснив директор Програми імунітету і патогенезу SPB Суміт К. Чанда.

Він зазначив, що деякі з ISG генів також демонструють властивість контролювати несумісні віруси, такі як сезонний грип, лихоманка Західного Нілу та ВІЛ. Загалом же дослідникам вдалося ідентифікувати 8 ISG, які пригнічували реплікацію SARS-CoV-1 та CoV-2 у субклітинному компартменті, відповідальному за "упаковку" білка.

Графічна абстракція

"Це дозволяє припустити, що таке вразливе місце може бути використано для усунення вірусної інфекції", – підкреслили дослідники, додавши, що надалі планують вивчити біологію нових варіантів COVID-19, які продовжують мутувати й ставлять під сумнів ефективність вакцин.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Японії знайшли штам коронавірусу, який здебільшого поширюється на західному узбережжі США. Це вдалося визначити під час вивчення генів COVID-19 у пробах, узятих у пацієнтів у 13 лікарнях по всій країні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки