У МОЗ назвали підстави для закриття лікарняного у разі COVID-19

У МОЗ назвали підстави для закриття лікарняного у разі COVID-19

Закриття лікарняного для працівників, які перехворіли на коронавірус (COVID-19), може відбутися з трьох причин, які чітко прописані у документах МОЗ.

Про це у четвер, 5 листопада, на брифінгу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Він підкреслив, що роботодавці не мають права вимагати від своїх працівників, які перехворіли на коронавірус, негативний ПЛР-тест, якщо сімейний лікар закрив лікарняний.

"Велика кількість керівників підприємств чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний. Вони вимагають негативного тесту ПЛР. Це суперечить чинному законодавству", – наголосив він.

Відео дня

Підставами для закриття лікарняного є:

  • Пройшло 10 днів від першого дня симптомів. І впродовж цих 10 днів є три дні, коли були відсутні симптоми. Це підстава для сімейного лікаря перевести хворого в категорію тих, хто одужав і закрити лікарняний.

  • Пройшло 10 днів від моменту отримання позитивного результату тесту, проведеного методом ПЛР, і впродовж цих 10 днів є три дні, коли у людини відсутні симптоми. І це також підстава закрити лікарняний.

  • Отримання пацієнтом негативного ПЛР-тесту на коронавірус.

"Усі ці три фактори є рівноцінними і сімейний лікар визначає, як закрити лікарняний. Тому в разі закриття лікарняного не повинно бути ніякого булінгу, і ми можемо спокійно допускати до колективу людей, які перехворіли. Є науково доведені дані, є рекомендації ВООЗ, і є стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо хоч один із озвучених критеріїв дотриманий, то людина не може інфікувати оточуючих", – пояснив Ляшко.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у МОЗ пояснили, хто зможе штрафувати українців за неносіння масок

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки