У МОЗ спростували п'ять міфів про вакцинацію від COVID-19: що потрібно знати

МОЗ спростовує 5 міфів про вакцинацію

Міністерство охорони здоров’я України розвіяло найпопулярніші міфи про вакцинацію. Зокрема нагадало, що вакцини не спричиняють аутизм і не протипоказані людям із хронічними захворюваннями.

Про це йдеться на сайті МОЗ. Перший міф про те, що краще перехворіти і виробити природний імунітет.

"Якщо хворіти, імунітет, безумовно, сформується. Але він може коштувати дуже дорого через високий ризик виникнення ускладнень: паралічу – від поліомієліту, ураження серця – від дифтерії, пневмонії та ураження мозку – від кору і вітряної віспи", – йдеться в повідомленні.

У відомстві наголосили, що ризик мати ускладнення перенесеної інфекційної хвороби набагато вищий, ніж ризик побічних реакцій після вакцинації.

Відео дня
Facebook Міністерства охорони здоров'я України

Другий міф, що вакцини спричиняють аутизм. У 1998 році лікар Ендрю Вейкфілд опублікував статтю про зв’язок між вакциною проти кору, краснухи, паротиту та аутизмом. Але пізніше з’ясувалося, що усі факти, наведені у публікації, сфальшовані.

Подальші дослідження, які провели Центр контролю та профілактики захворювань у США (CDC), медичний інститут Національної академії наук Великобританії, британська Національна служба охорони здоров’я та ще понад десяток учених, спростували зв’язок між вакциною і виникненням аутизму.

Facebook Міністерства охорони здоров'я України

Третій міф, що людям із хронічними захворюваннями щеплення протипоказані.

Насправді список абсолютних протипоказань (коли є високий ризик отримати негативну реакцію організму вищий за потенційну користь від вакцини) до щеплення не такий і великий. Передусім – це стан гострої хвороби до настання одужання.

Як підкреслює МОЗ, люди, що мають хронічні хвороби, мають бути щеплені першочергово. Вони більш вразливі до інфекцій, мають важчий перебіг хвороби й більше шансів отримати ускладнення після перенесеного захворювання.

Facebook Міністерства охорони здоров'я України

Четвертий міф, що треба чекати до 3 років для вакцинації дітей (щоб організм зміцнів).

Вакцинувати дитину потрібно відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. У ньому визначений найоптимальніший час введення вакцин (із перших днів життя) для найефективнішого захисту дитини від інфекційних хвороб.

При цьому надзвичайно важливо, щоб дитина отримувала свої щеплення вчасно. Якщо ви з якихось причин пропустили вакцинацію, порадьтеся зі своїм педіатром чи сімейним лікарем, як надолужити пропущені вакцини.

Facebook Міністерства охорони здоров'я України

П’ятий міф, що кілька вакцин, введених одночасно, "перевантажують імунітет" та ослаблюють організм.

Насправді, можна вводити кілька вакцин в один день. Щоправда, щеплення треба робити в різні ділянки тіла: наприклад, у праве та ліве плече, а малюкам – у праве та ліве стегно. Також можна використовувати багатокомпонентні вакцини.

Facebook Міністерства охорони здоров'я України

Нагадаємо, компанія Moderna розроблює комбіновану вакцину проти COVID-19 і грипу, її потрібно буде вводити одноразово.

Як повідомляв OBOZREVATEL, провідна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська висловилася про вакцинацію від COVID-19 вагітних і оцінила ризики.

За її словами, на нинішній день усі схвалені вакцини проти коронавірусу, включно з новими мРНК препаратами, добре зарекомендували себе, але ще немає результатів тривалого спостереження. Тому при вакцинації потрібно зважувати всі чинники і застосовувати індивідуальний підхід.

Після вакцинації, зазначила Голубовська, треба бути готовим до підвищення температури, болю і почервоніння в місці уколу. Ці симптоми зазвичай самі проходять через кілька днів.

Одним із рідкісних, але серйозних побічних ефектів імунізації від коронавірусу є тромбоз і синдром тромбоцитопенії. Вони також піддаються лікуванню, але в тому випадку, якщо людина вчасно помітить погіршення стану після щеплення і звернеться до лікаря.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки