У світі виявили майже 4 тис. мутацій COVID-19
У міру мутації коронавірусу в світі було зареєстровано вже майже 4000 його штамів. Серед них – "британський", південноафриканський і бразильський варіанти, які, за словами фахівців, поширюються швидше, ніж інші.
Через це виробники вакцин проти COVID-19 працюють над поліпшенням таких препаратів. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Великобританії Надхім Захаві, відповідальний за вакцинацію в країні, передає Reuters.
За його словами, дуже малоймовірно, що нинішні вакцини, зокрема Pfizer&BioNTech, Moderna і AstraZeneca, не працюватимуть проти нових мутантів коронавірусу.
"Особливо коли йдеться про важке захворювання і госпіталізацію. Всі виробники вивчають, як вони можуть поліпшити свою вакцину, щоб переконатися, що ми готові до будь-якого варіанта – зараз у світі існує близько 4000 штамів COVID-19", – зазначив Захаві.
Видання водночас наводить дані зі статті в Британському медичному журналі. У ній йдеться про те, що тисячі варіантів коронавірусу виникли в міру того, як він мутував під час реплікації. Але лише дуже невелика їх кількість, ймовірно, матиме значення і суттєво змінить вірус.
Додамо, що в Британії зважилися протестувати на людях комбінацію двох вакцин проти COVID-19 – препарати Pfizer і AstraZeneca.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
у "британському" штамі коронавірусу виявили нову мутацію E484K. На думку вчених, вона може знизити ефективність вакцин і бути стійкою до антитіл.
Водночас дослідники з'ясували, що вакцина Pfizer дає 90% імунітету до COVID-19 після першого уколу.