У світі виявили майже 4 тис. мутацій COVID-19

У світі виявили майже 4 тис. мутацій COVID-19

У міру мутації коронавірусу в світі було зареєстровано вже майже 4000 його штамів. Серед них – "британський", південноафриканський і бразильський варіанти, які, за словами фахівців, поширюються швидше, ніж інші.

Через це виробники вакцин проти COVID-19 працюють над поліпшенням таких препаратів. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Великобританії Надхім Захаві, відповідальний за вакцинацію в країні, передає Reuters.

За його словами, дуже малоймовірно, що нинішні вакцини, зокрема Pfizer&BioNTech, Moderna і AstraZeneca, не працюватимуть проти нових мутантів коронавірусу.

У світі виявили майже 4 тис. мутацій COVID-19
Відео дня

"Особливо коли йдеться про важке захворювання і госпіталізацію. Всі виробники вивчають, як вони можуть поліпшити свою вакцину, щоб переконатися, що ми готові до будь-якого варіанта – зараз у світі існує близько 4000 штамів COVID-19", – зазначив Захаві.

Видання водночас наводить дані зі статті в Британському медичному журналі. У ній йдеться про те, що тисячі варіантів коронавірусу виникли в міру того, як він мутував під час реплікації. Але лише дуже невелика їх кількість, ймовірно, матиме значення і суттєво змінить вірус.

Додамо, що в Британії зважилися протестувати на людях комбінацію двох вакцин проти COVID-19 – препарати Pfizer і AstraZeneca.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки